G. Petkevičaitės-Bitės g. 15, Joniškėlis, LT-39303, tel. (8 451) 38101, el. paštas
Vedėja Rimutė Namikienė, vyresnioji bibliotekininkė Valda Dauknienė
Darbo laikas:
Pirmadieniais–penktadieniais 9.00–18.00 val.
Šeštadieniais 9.00–16.00 val.
Po 1863 m. sukilimo, caro valdžia atnaujino tautų engimo politiką. Sumanyta nutautinti lietuvius. 1864 m. buvo uždarytos visos parapijinės ir kitokios valstybinės mokyklos, kuriose buvo mokyta lietuvių kalba.
Leisti spausdinti lietuviškas knygas prašė lietuvių demokratinė inteligentija, tarp jų ir Joniškėlyje trumpai gyvenęs Laurynas Ivinskis. Negavus leidimo, įvairią periodinę spaudą imta leisti užsienyje ir slaptai gabenti į Lietuvą.
Žymiausiu knygnešiu Lietuvoje laikomas biržietis Jurgis Jakutis, slapyvardžiu Bielinis,1896 m. iš Prūsijos atsigabeno rankinę spaustuvę ir sumanė leisti laikraštį. Spaustuvėlę pasistatė pas eigulį Bajorūną, netoli Joniškėlio ir ten 1897 m. išėjo vienas „Baltojo erelio" numeris.
Didžiulį indėlį į Joniškėlio kultūrinį gyvenimą įnešė Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Nemažai čia padėjo ir turtinga tėvo Petkevičiaus biblioteka, kurioje buvo pažangios periodinės spaudos, grožinės literatūros, rimtų įvairaus turinio knygų.
Bitė taip pat užsiėmė draudžiamos spaudos platinimu. Į šį darbą traukdama savo mokinius, miestelio žmones. Rado laiko ir kraštotyrai: rinko liaudies medicinos medžiagą, burtus, fenologinius stebėjimus.
1940 m. gruodžio 25 d. įsteigta valstybinė viešoji biblioteka Joniškėlyje.
Pirmasis bibliotekos darbuotojas J. Paškevičius pasakojo, kad pirmiausia reikėjo sukomplektuoti knygų fondą iš Šiaulių, Švobiškio veikusių tuometinių bibliotekų. Daug dovanojo patys žmonės. Biblioteka įsikūrė Vytauto g. 2. Tuo metu buvo apie 2000 knygų.
1941 m. hitlerinei Vokietijai okupavus Lietuvą, kaip ir daugelio bibliotekų veikla buvo nutraukta, Joniškėlio biblioteka taip pat uždaryta. Po kiek laiko biblioteką leista vėl atidaryti, tačiau ji merdėjo, buvo perkelta į mažesnes patalpas.
1945 m. biblioteka vėl perkeliama į naujas patalpas Vytauto g. 12. Nepaisant blogų darbo sąlygų bibliotekoje rinkdavosi skaitytojai, vakarais žaisdavo šaškėmis, rengdavo knygų aptarimus.
1950 m. Joniškėliui tapus rajono centru, jam suteiktas miesto vardas. Joniškėlio miesto bibliotekoje iš esmės pertvarkytas darbas. 1950 m. atidaromas klubas-skaitykla. 1953 m. atskiriamas vaikų literatūros fondas.
1961 m. biblioteka įsikuria kultūros namuose, antro aukšto trijuose kambariuose. Viename iš jų - skaitykla, kituose - abonementas ir vaikų literatūros skyrius.
1963 m. bibliotekai suteiktas „Puikiai dirbančios bibliotekos" vardas.
Biblioteka buvo įsteigusi 3 išdavimo taškus.
1977 m. prasideda centralizacija. Bibliotekos fondas siekia apie 20 000 egz. spaudinių, joje skaito virš 700 skaitytojų. 1980 m. įsteigiama kilnojamoji bibliotekėlė Joniškėlio ligoninėje.
Atgimimo metais biblioteka atgavo sovietmečiu prarastą savo vertę, tapo lietuviškos knygos atkūrėja, puoselėtoja, skleidėja, saugotoja.
2000 m. tuometinių ministrų žmonos R. Kubilienė ir A. Bėkštienė bibliotekai padovanojo apie 200 knygų.
2000 m. bibliotekoje įsteigtas vaikų laisvalaikio užimtumo centras.
2003 m. bibliotekoje atidaromas viešasis interneto prieigos taškas. Aljansas „Langas į ateitį" padovanojo 2 kompiuterius ir kompiuterinę įrangą.
2008 m. bibliotekoje įsteigtas PIT (profesinis informacinis taškas).
Dalyvaudama projekte „Bibliotekos pažangai", 2009 m. biblioteka gavo 4 kompiuterius ir kompiuterinę įrangą.
Sėkmingai vykdoma bibliotekos kompiuterizacijos, modernizavimo, projektinė veikla.
Per metus bibliotekoje apsilanko apie 133 tūkstančiai lankytojų, Teikiamomis paslaugomis kasmet pasinaudoja per 600 vartotojų, jiems išduodama per 32 tūkstančiai knygų ir kitų dokumentų.
Joniškėlio m. biblioteka atvira visiems. Bibliotekos lankytojai turi galimybę naudotis spaudinių fondais, informacinėmis technologijomis ir visomis bibliotekoje teikiamomis tradicinėmis ir elektroninėmis paslaugomis, reikalingomis įvairiems poreikiams tenkinti.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |