Rekomenduojame skaityti

Praturtėjimo mokslas. Wallace D. Wattles

Nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, išsilavinimo, socialinio statuso ar gyvenamosios vietos, Tu turi galimybę tapti turtingu. Turtėjimo procesą reguliuoja tam tikri gamtos dėsniai. Žmonės, kurie šiuos dėsnius supranta ir jiems paklūsta, tampa labai turtingi.

 

Praktiška namų, minčių ir pinigų tvarkymo knyga. Jurgita Barišauskienė ir kt.

Knyga „Praktiška namų, minčių ir pinigų tvarkymo knyga“ skirta visiems, kurie nori gyventi praktiškiau, ekonomiškiau, nešvaistydami sunkiai uždirbtų pinigų ir planetos išteklių. Pasinaudoję knygoje pateiktais patarimais ne tik greičiau ir lengviau pasieksite užsibrėžtus taupymo tikslus, bet ir jausitės ramesni, laimingesni, nes mažiau nerimausite dėl augančių kainų. Gyventi praktiškai – ne tik naudinga, bet ir madinga, o šiuo metu ypač aktualu ir reikalinga!

Inovacijų vadyba. Rūta Banelienė, Rolandas Strazdas, Audrius Dzikevičius

Vadovėlyje „Inovacijų vadyba“ sistemintai pateikta svarbiausia informacija apie inovacijų vadybą, kuri apima inovacijų sampratą ir klasifikavimą, naujų produktų kūrimo modelius įmonėse, kūrybiškumo skatinimo metodus, įskaitant geštalto terapijos taikymą, idėjų generavimą ir vertinimą, inovacijų komercializavimo procesą, inovacinių projektų rengimą, valdymą ir finansavimą, intelektinės nuosavybės apsaugą ir licencijavimą. Vadovėlis yra skirtas aukštųjų mokyklų inžinerijos mokslų gamybos inžinerijos studijų krypties bakalauro studijų baigiamųjų metų bei magistrantūros studijų studentams ir pramonės įmonių vadovams bei vadovaujančios grandies darbuotojams. Taip pat vadovėlis gali būti naudingas plačiajai visuomenei, besidominčiai inovacijomis ir jų diegimu praktikoje.

Dilema – ne problema. Jūratė Cvilikienė, Nerijus Mačiulis

Ši knyga „Dilema – ne problema. Finansinių klausimų naršyklė jauniems suaugėliams“ – apie pirmuosius finansinius sprendimus, turinčius įtakos mūsų ateičiai. Ji skirta visiems jauniems suaugėliams, norintiems papildyti finansinių žinių bagažą ir pakloti stiprų savarankiško gyvenimo pagrindą.

5 valandos klubas. Robin Sharma

Versdami knygos „5 valandos klubas“ puslapius sužinosite:

- Kaip savo dieną pradeda išmintingi žmonės ir verslo titanai, kad jų pasiekimai būtų nepaprasti;

- Ypatingą formulę, leisiančią leis jums pajausti įkvėpimą, kuris lydės jus visą dieną;

- Kaip apsaugoti savo ramias rytmečio valandas, kad galėtumėte pasimankštinti ir pasisemti gyvybinių jėgų;

- Kaip lengvai atsikelti tuo metu, kai dauguma žmonių dar miega – tada pradėsite dieną be sumaišties, jausitės kūrybingi ir ramūs;

- Tik „insaideriams“ prieinamą taktiką, kaip apsaugoti savo talentus ir kaip apginti svajones nuo įvairių gyvenimo smulkmenų, kad jus lydėtų sėkmė ir kad darytumėte poveikį pasauliui.

Tinginystės mitas. Devon Price

Kaip ir daugelis mūsų, psichologijos mokslų daktaras Devonas Price’as buvo įsitikinęs, kad geriausiai žmogaus vertę nusako jo produktyvumas. D. Price’as nuo vaikystės pasižymėjo išskirtiniais gabumais, anksti baigė koledžą, įgijo mokslo laipsnį, tačiau niekada nenumanė, kad už šią sėkmę turės sumokėti didelę kainą. Kai dėl pervargimo jam buvo diagnozuota sunki anemija ir širdies negalavimai, jis įsigilino į tamsiąją produktyvumo moksle ir darbe pusę.

Remdamasis naujausiais mokslo tyrimais, Devonas Price’as teigia, kad šiandien žmonės dirba kur kas daugiau nei bet kada žmonijos istorijoje, tačiau, nepaisant to, daugelis mūsų vis dar dažnai jaučiasi darantys nepakankamai.

Stiprus žmogus. Asmeninio bankroto gidas. Aušrinė Tilindė, Martynas Tilindė

Knygoje „Stiprus žmogus. Asmeninio bankroto gidas“ aprašomos tikros žmonių istorijos, kai skolos prispaudžia taip, jog joms išmokėti nebeužtektų ir kelių gyvenimų, o įgyvendinti naujų idėjų nebelieka galimybių.

Pasitelkę tikras žmonių patirtis, autoriai aiškiai ir suprantamai aprašo asmeninio bankroto „žaidimo taisykles“. Atsako, kas yra asmeninis bankrotas, kam ir kada jis naudingiausias bei reikalingiausias. Išdėsto, kokius žingsnius reikia žengti, kad asmeninis bankrotas būtų sėkmingas nuo starto iki finišo. Pasiektas finišas reiškia naują gyvenimą, o jį susikurti galite tik Jūs – Stiprus Žmogus.

Koučingo įprotis. Michael Bungay Stanier

Perskaičius Michaelo Bungay’aus Stanierio knygą „Koučingo įprotis. Mažiau aiškinti, daugiau klausti – geresnio vadovavimo stilius“, koučingas tampa įprasta, neformalia kasdiene praktika, padedančia vadovams ir jų komandoms kasdien dirbti mažiau, bet nuveikti daugiau. Remdamasis ilgamete patirtimi, per kurią koučingo teoriją praktiškai pritaikė daugiau nei 10000 be galo užimtų vadovų iš skirtingų pasaulio vietų, Michaelas Stanieris atskleidžia, kaip atrakinti žmonių potencialą. Autorius pristato septynis esminius koučingo klausimus, parodydamas, kaip remiantis koučingo metodais – mažiau aiškinant ir daugiau klausant – galima pasiekti puikių rezultatų.

Finansų valdymas II. Verslo finansų ir analizės pagrindai. Gintaras Černius

Dažnai tenka girdėt terminus „verslo arba įmonės finansai“ ir „valdymas“, bet retai susimąstome, kokia yra šių sąvokų esmė. Ilgametė įmonių savininkų, vadovų ir buhalterių konsultavimo patirtis suformavo autoriaus suvokimą, kad be fundamentinio šių sampratų suvokimo ir pritaikymo praktikoje įmonių finansų valdymas tampa paviršutinis ir ne visais atvejais veiksmingas. Autoriaus nuomone, kiekvienas verslo įmonės vadovas, taip pat ir savininkas turėtų gerai suvokti dvejybinio įrašo pagrindu suformuotą verslo finansinį modelį ir gebėti jį taikyti praktiškai valdydamas savo įmonės finansus.

Vadovėlio tikslas – pateikti verslo įmonės finansų valdymo ir analizės teorinius pagrindus ir, remiantis konkrečiais pavyzdžiais, atskleisti verslo finansų modelio praktinio taikymo bei jo analizės metodus ir būdus.

Darbo teisė visiems. Daiva Petrylaitė, Vida Petrylaitė

Leidinyje „Darbo teisė visiems“ skaitytojai supažindinami su pačiais aktualiausiais darbo teisės klausimais, iškylančiais darbo santykiuose. Leidinio autorės aptaria esminius Darbo kodekso taikymo aspektus, pateikia konkrečių pavyzdžių bei rekomendacijų.

Ši knyga „Darbo teisė visiems“ pirmiausia yra skirta darbuotojams, siekiantiems geriau suprasti savo darbo teises ir pareigas, tačiau pateikiama informacija bus naudinga ir darbdaviams, socialinių partnerių atstovams, studentams ir galbūt moksleiviams bei jų mokytojams, kurie galės ją naudoti kaip mokomąją priemonę gilindamiesi į darbo santykių teisinio reguliavimo Lietuvoje ypatumus.

Buhalterinė apskaita (su leidiniu „Užduotys ir jų sprendiniai“) (9-oji laida). Gediminas Kalčinskas, Rūta Kalčinskaitė-Klimaitienė

Knyga skirta norintiems įgyti tvirtus buhalterinės apskaitos pagrindus. Ji bus naudinga ir dirbantiems buhalterinį darbą bei siekiantiems praplėsti ar pagilinti turimas žinias. Taip pat tiems, kurie nori parengti sau padėjėją. Su knyga buhalterinės apskaitos esmę pavyks išaiškinti žymiai greičiau ir sistemiškiau.

Knygoje nagrinėjama ne tik finansinė, bet ir menedžmento apskaita. Ji, literatūroje lietuvių kalba niekur kitus išsamiai nagrinėjama. Mokymąsi palengvina intarpuose pateikiamos praktinės situacijos bei ištraukos iš kitų leidinių. Kiekvieno skyriaus pabaigoje įdėti apibendrinimai. Nagrinėjamus klausimus suvokti padės įvairios praktinės situacijos bei kontrolinės užduotys. Kartu pateikiami užduočių sprendiniai su komentarais. Tam skirta atskira knyga – „Užduotys ir jų sprendiniai“.

Monotaskingo metodas. Thatcher Wine

Mūsų gyvenime tapo įprasta pilni sąrašai darbų, dėmesį kaustančios technologijos. O jei imtume ir sutelktume savo dėmesį vienu metu tik į vieną dalyką?

Thatcheris Wine‘as, remdamasis psichologijos ir neuromokslų tyrimais, sąmoningumo meditacijomis ir savo asmenine patirtimi, knygoje „Monotaskingo metodas“ skatina valdyti savo dėmesį ir nukreipti jį tinkama linkme.

Kasdienybės statistika. Tim Harford

Dezinformacijos amžiuje statistika neretai tampa priešu: ja remiantis kuriami mitai, skaičiais naudojamasi siekiant suklaidinti ir sutrikdyti. Tačiau tinkamose rankose tai – galingas įrankis norint demaskuoti melagienas ir geriau suprasti mus supantį pasaulį. Į statistiką savo žvilgsnį atgręžęs šios knygos autorius išpopuliarėjo visame pasaulyje dėl gebėjimo suprantamai ir aiškiai kalbėti apie ekonomiką ir jos įtaką mūsų kasdienybei. Jis veda skaitytojus dezinformacijos, pseudomokslo ir iškreiptos logikos labirintais, supažindina su būriu charizmatiškų asmenybių ir pasakoja apie keisčiausias apgaules istorijoje, ragindamas pamėgti skaičius ir atskleisdamas tikrąją jų galią.

T. Harfordas remiasi naujausiais moksliniais argumentais ir psichologiniais tyrimais ir ragina kritiškai pažvelgti į savo pačių išankstines nuostatas, įsitikinimus ir, svarbiausia, emocijas, kurių veikiamas dažnas iš mūsų klaidingai interpretuoja pateikiamus faktus. 10 taisyklių – ir papildoma auksinė taisyklė – padės suprasti, kaip iš tiesų veikia statistika: iš kur atsiranda skaičiai, kodėl svarbu, kaip jie pateikiami ir kokių rezultatų jais siekiama. Statistika nėra nesąžiningas triukas – veikiau priemonė, padedanti pamatyti tai, kas kitaip liktų nematoma.

Manipuliacija arba kaip paveikiami žmonės. Vytautas Valevičius

Apgavystės domina daugelį, tačiau jos dažniausiai būna arba trumpos arba vienkartinės. Tačiau yra būdai, kuriais veikiami žmonės, kurie buvo, yra ir bus naudojami ateityje. Tai manipuliacijos. Pastaroji skiriasi nuo apgavystės jau vien tuo, jog siekia nepažeisti esamų teisės normų, kitaip jie greičiausia bus baudžiami. Tačiau vaikai moka „šokdinti“ tėvus, prekeiviai manipuliuoja kainomis, specializuotos grupės įperša nereikalingą daiktą ar paslaugą. Profesionaliai galima taip surikiuoti „faktus“, kad skaitytojas ar žiūrovas pats apsigauna, tam visai nereikia pažeisti įstatymų. Tokių atvejų matome žiniasklaidoje, politikoje ar net moksle.

Manipuliacijos naudojamos ir nesąmoningai, kitiems ar net sau. Jų yra gana daug. Kai kurias iš jų galima rasti Vytauto Valevičiaus knygoje „Manipuliacija arba kaip paveikiami žmonės“.

Protingas investuotojas. Benjamin Graham

„Protingas investuotojas“ tapo pagrindine akcijų rinkos knyga. Ši knyga paskatino daugybę žmonių visame pasaulyje imtis investicijų verslo. Čia didžiausias dėmesys skiriamas investavimo principams, istoriniams finansų rinkos aspektams ir analitinei įrankių, būtinų finansinei sėkmei pasiekti, apžvalgai.
Benjaminas Grahamas – ne tik puikus investuotojas, bet ir vienas įžvalgiausių šios srities teoretikų. Knygoje išdėstyta Grahamo investavimo į vertę filosofija padeda investuotojams apsisaugoti nuo rimtų klaidų ir moko juos kurti ilgalaikes strategijas. Per daugelį metų rinkos plėtra įrodė Grahamo strategijos pagrįstumą.

Pinigų demonai. Susan Forward, Craig Buck

Ar turite savyje pinigų demonų?
● Ar švaistote pinigus, kai esate prislėgti ar pikti?
● Ar baiminatės turėti bendrą sąskaitą su partneriu?
● Ar jaučiatės kalti, kai leidžiate pinigus dėl savęs?
● Ar kada nors teko meluoti partneriui dėl išlaidų?
● Ar nuolat visus vaišinate, skolinate pinigų, perkate brangias dovanas, tikėdamiesi, kad žmonės jumis žavėsis ir mylės?
● Ar skolinimasis tapo įpročiu, kurio negalite atsikratyti?
● Ar nuolat gelbėjate finansiškai neatsakingą savo partnerį?
● Ar artimieji naudojasi pinigais, kad jus kontroliuotų?
● Ar baiminatės prarasti viską, nors ir turite pastovų pajamų šaltinį?
● Ar trokštate, kad kiti jus išgelbėtų nuo finansinių problemų?
Daugumos su pinigais susijusių konfliktų šaknys byloja apie psichologines problemas, kurios ilgainiui ima stipriai kenkti žmonių tarpusavio santykiams ir gyvenimo kokybei. Visame pasaulyje garsi psichologijos mokslų daktarė Susan Forward su kolega Craigu Bucku knygoje „Pinigų demonai“ aiškinasi, kaip vaikai ir tėvai, sutuoktiniai ar partneriai, kartais net nesąmoningai, naudoja pinigus kaip būdą kontroliuoti, bausti, bauginti, manipuliuoti ar dangstyti giliai slypinčius emocinius randus. Remdamasi ilgamete psichologinio darbo su pacientais patirtimi, knygos autorė pristato skirtingo tipo pinigų demonus, moko juos atpažinti, pateikia praktiškų savigynos ir efektyvios pagalbos sau bei artimiesiems strategijų.
„Pinigų demonai“ – paskutinė lietuvių kalba pasirodžiusi Susan Forward knyga. Tarptautiniais bestseleriais tapusias jos knygas „Toksiški tėvai“, „Toksiški uošviai“, „Emocinis šantažas“, „Mamos, nemokančios mylėti“ irgi yra išleidusi leidykla „Vaga“.

Nulis negatyvumo. Ant Middleton

Būna dienų, kai atrodo, jog gyvenimas įspraudė į kampą: užgriuvo finansiniai sunkumai, byra santykiai, smaugia problemos darbe... Kiekvienas iš mūsų vienu ar kitu metu susiduria su gyvenime pasitaikančiais iššūkiais. Į juos galima žvelgti dviem būdais: negatyviai – priekaištaujant, kaltinant kitus žmones ar netinkamą elgesį jūsų atžvilgiu, arba pozityviai – patiems valdyti situaciją, mokytis ir augti, galiausiai tapti geresniais žmonėmis.

Šioje knygoje „Nulis negatyvumo. Pozityvaus mąstymo galia“ autorius Ant Middleton įsileis jus į savo gyvenimo kerteles, apie kurias anksčiau nėra kalbėjęs, ir atskleis, kaip susitaikyti su nesėkmėmis ir jomis pasinaudoti, į pokyčius žvelgti kaip į sėkmingos ateities pagrindą, mokytis ištvermės, susidoroti su patyčių meistrais, ką reiškia būti teigiamu pavyzdžiu ir kaip gyventi nieko nesigailint. Jis neaiškins, kas turite būti, kur turėtumėte gyventi ar kokį darbą privalėtumėte dirbti. Tai – jūsų sprendimas. Tačiau jis duos jums įrankius, kurių prireiks stengiantis tapti geriausia savo versija. Suvokite, kas esate iš tiesų, ir gyvenkite be jokio negatyvumo!

Laimės keliu. Jenn Lim

Verslo konsultavimo ir ugdymo kompanijos „Delivering Happiness“ bendraįkūrėja bei generalinė direktorė Jenn Lim atnaujina laimės skleidimo modelį ir pritaiko jį mūsų naujajai kasdienybei, demonstruodama visų tipų organizacijoms, kaip išugdyti įmonės kultūrą, gebančią prisitaikyti prie pokyčių ir klestėti.

Knygoje „Laimės keliu. Tikrieji lyderiai ir jų prioritetai“ organizacinių modelių naujovės prasideda nuo pagrindinio tvarios sėkmės komponento – individo, žinančio savo tikslą ir susiejančio jį su įmonės misija. Nesvarbu, kokį vaidmenį atliekate: vadovaujate įmonei, komandai ar asmeniniam gyvenimui, ši knyga padės jums suvokti savo žmogiškąją esmę ir tikslingai gyventi būtent taip, kaip patys norite.

„The Wall Street Journal“ bestseleriu tapusiame veikale „Laimės keliu. Tikrieji lyderiai ir jų prioritetai“ autorė Jenn Lim aiškiai ir konkrečiai pasakoja, kaip tarpusavyje susaistytame, sparčiai besivystančiame pasaulyje veikia jos modelis, pradedant nuo to, kaip kiekvienas asmuo apibrėžia savo vertybių bei tikslo suvokimą, o tada poveikio bangomis paskleidžia tai visoje organizacijos ekosistemoje.

Ateitis greitesnė, nei manote. Peter H. Diamandis, Steven Kotler

„The New York Times“ bestselerių autorių dueto Peter H. Diamandis ir Steven Kotler knyga „Ateitis yra greitesnė, nei manote“ yra praktiškas šiuolaikinės mūsų laikų technologinės konvergencijos vadovėlis ir ateities prognozių apžvalga.
Peter H. Diamandis ir Steven Kotler įsitikinę, kad artimiausi dešimt metų bus įspūdingi. Mūsų laukia transporto, medicinos, švietimo revoliucijos. Pokyčiai palies kiekvieną, nes jie veršis į mūsų darbus, laisvalaikį, kasdieninį gyvenimą ir keliones. Knyga skirta visiems, kurie domisi technologijomis, jų raida, bei ateities prognozėmis, kurios šiandien gali atrodyti neįtikėtinos, bet ryt jau nebestebins.

Pagaliau pirmadienis! Petter A. Stordalen

Knygoje „Pagaliau pirmadienis! 10 patarimų kaip mylėti kiekvieną dieną“ norvegų autorius Petter A. Stordalen dalijasi savo susikurtais metodais, padėjusiais jam tapti vienu turtingiausių verslininkų Skandinavijoje. Įdomus, įžvalgus ir atviras pasakojimas, kaip džiaugtis kiekviena diena ir siekti savo tikslų.

Paglostymas prieš plauką. Darius Pietaris

Emocinės, finansinės ir kitos įvairiausios krizės žmogui nutinka kas keli mėnesiai. Stresas ir situacijos, kurios klostosi ne pagal planą, jau tapo rutina. Tad kiekvienas kartais pasijaučia tarsi karantine: uždarytas, suvaržytas, apniktas nerimo, ateities baimės, liūdesio ir beviltiškumo. Būtent tokiais momentais ir verta atsiversti knygą „Paglostymas prieš plauką“.

Knyga „Paglostymas prieš plauką. Kaip išsivaduoti iš vidinio karantino – baimių, nerimo, nusivylimo, destruktyvių minčių ir emocijų“ siūlo gerai žinomas gyvenimiškas tiesas ir savo gyvenimą įvertinti nauju žvilgsniu.

Trumpalaikės nuomos paslaptys. Jurijus Clavas, Aurimas Levickas

Trumpalaikė būsto nuoma yra puikus būdas iš nuomojamo turto gauti didesnę investicijų grąžą. Tačiau tam, kad šis verslas išties teiktų didesnį pelną, reikia patirties ir žinių, kaip nuomojamą objektą tinkamai įrengti, prižiūrėti, kaip gaunamas pajamas paversti pasyviosiomis ir neapsisunkinti papildomais, tik laiką ryjančiais administravimo rūpesčiais.

Taigi šioje knygoje „Trumpalaikės nuomos paslaptys“ jūs:

- sužinosite, kaip pasiruošti trumpalaikės nuomos verslui ir kaip rasti vietas, kuriose būsto nuoma visada paklausi;

- gausite parengtą būsto paruošimo trumpalaikei nuomai algoritmą;

- sužinosite, kokių klaidų nedaryti, kad išvengtumėte didelių laiko ir piniginių sąnaudų;

- gausite patarimų, kaip pakeisti nuomos strategiją pandemijos metu;

- sužinosite, kaip nuomoti būstą pagrindinėse internetinėse platformose;

- išmoksite automatizuoti trumpalaikės nuomos procesus;- įgysite atmintinių ir kitų priemonių, reikalingų paslaugų kokybei ir pelnui padidinti.

Verslo valdymas informaciniame amžiuje. Vida Davidavičienė ir kt.

Vadovėlyje „Verslo valdymas informaciniame amžiuje“ aprašoma verslo valdymo specifika informaciniame amžiuje. Aptariami verslo pokyčius lemiantys veiksniai, jų atsiradimo prielaidos, nagrinėjami nauji verslo modeliai, elektroninio verslo plėtros aplinka ir jos pokyčiai. Pateikiamos svarbiausios įmonių organizavimo ir valdymo priemonės, kurios skirtos tiek tradiciniams, tiek elektroniniams verslams valdyti.

Klasikinės vadybos funkcijos (planavimo, organizavimo, vadovavimo, kontrolės) pristatomos šiuolaikinių vadybos iššūkių kontekste. Taip pat aprašomos naujosios technologijos ir jų taikymo versle atvejai.

Didelis dėmesys skiriamas projektų valdymo ypatumams informacinių ryšio technologijų plėtros kontekste, pristatomi tiek projektų valdymo teoriniai elementai, tiek praktinės priemonės.

Kitapus tvarkos. dar 12 gyvenimo taisyklių. Jordan B. Peterson

„12 gyvenimo taisyklių“ padėjo suvaldyti chaosą ir įvesti tvarką daugelio žmonių gyvenimuose. Drąsiame tęsinyje autorius pateikia dar vieną gelbėjimo rinkinį ir primena, kad nors chaosas baugina savo nežinomybę, bet gyvendami tvarkingai sustyguotą gyvenimą prarandame kūrybiškumą ir žinių troškimą. Jis siūlo ieškoti pusiausvyros tarp chaoso ir tvarkos, o supratę, kas tarp jų slypi rasime ir savo gyvenimo kelią.

Pasaulyje daug pasimetusių žmonių, kurie nežino kaip gyventi. Saviugdos knygoje „Kitapus tvarkos. Dar 12 gyvenimo taisyklių“ Jordan B. Peterson primena, kad tikrai turime kur semtis įkvėpimo ir dalijasi psichologinėmis ir filosofinėmis mintimis, profesine patirtimi, nagrinėja mitus, pasakoja asmenines istorijas. Dvylika taisyklių, kurias jis siūlo skaitytojui, padės suprasti, kaip savo gyvenimą padaryti prasmingesniu ir sėkmingesniu.

Penkios žvaigždutės. Carmine Gallo

Tiesa ta, kad idėjos pačios savęs neparduoda. Turėti puikią mintį nebeužtenka. Šiuolaikiniame pasaulyje įtikinėjimo menas tampa raktu į išskirtinumą ir atveria kelius profesinės ir asmeninės gerovės link. Autorius Carmine Gallo atskleidžia, kaip įtikinti ir įkvėpti žmones. Jis apklausė neurologus, finansininkus, istorikus ir pasaulio milijardierius, valdančius tokias įmones kaip „Google“ ir „Nike“, tam, kad savo skaitytojams papasakotų, kaip šie žmonės žodžiais užkariavo jūsų vaizduotę ir pakurstė svajones.

Skaitydami saviugdos leidinį sužinosite, kaip geri įtikinėjimo įgūdžiai gali padidinti uždarbį 75 ir daugiau procentų. Taip pat suprasite, kodėl norėdami įtikinti suaugusius, kartais turite kalbėti lyg su trečiokais. Autorius pasakoja, kokias smegenų manipuliacijos gudrybes naudojo Picasso, Leonardo da Vinci bei Steve Jobs, kad išlaisvintų geriausias savo idėjas.

Nuo Aristotelio, iki šių laikų lyderių patirčių – tekstas įkvėps ugdyti savo bendravimo įgūdžius, tapti nesustabdomais bei drąsiai žengti per pasaulį!

Kiek kainuoja laikas. Mantas Martišius

Dr. Manto Martišiaus knyga „Kiek kainuoja laikas? Trumpa istorija apie verslą, ekonomiką, godumą ir žinias“, skirta visiems, kurie nori padidinti savo finansinį raštingumą. Autorius padės susivokti painiuose ekonomikos terminų labirintuose bei suprasti, kokios aplinkybės ją veikia.

Pasak trumpo aprašymo, ši knyga rekomenduojama tiems, kurie ekonomikos pasaulyje nesijaučia tvirtai. Lyg ir žinote, kas yra infliacija, bet paaiškinti sudėtinga? Lyg ir girdėjote, kas yra perkamoji galia, bet nesate iki galo įsitikinęs ar tikrai terminą suvokiate teisingai? O gal norite sužinoti, kas paskatino 2009-tų metų pasaulinę finansų krizę? Jei linktelėjote galvą, tai siūlome atsiversti parastai ir aiškiai parašytą knygą „Kiek kainuoja laikas? Trumpa istorija apie verslą, ekonomiką, godumą ir žinias“.

21 nepaneigiamas lyderystės dėsnis. John C. Maxwell

Lyderystė, anot J. C. Maxwello, apima tokius svarbius gyvenimo aspektus kaip pagalba, patirtis, emocinė stiprybė, bendravimo įgūdžiai, drausmingumas, vizija, impulsas, gebėjimas veikti tinkamu laiku ir dar daugybę kitų.

Kone visą gyvenimą knygos autorius skyrė tam, kad išsiugdytų šias tikro lyderio charakterio savybes ir ištobulintų sėkmę lemiančius elgesio modelius. Jais remdamasis J. C. Maxwellas ir suformulavo 21 nepaneigiamą lyderystės dėsnį tam, kad pasidalintų su visais, kurie siekia tobulėjimo, žinių ir neįkainojamos patirties svarbioje lyderystės srityje.

Sėkmės principai: kaip svajones paversti tikrove. Jack Canfield

Populiarių motyvacinių knygų autorius Jack Canfield ir Janet Switzer pristato išsamų praktinį vadovą, skirtą kiekvienam, siekiančiam pagerinti savo asmeninį ir profesinį gyvenimą.

Saviugdos leidinys išmokys planuoti savo laiką taip, kad jis netrukdytų kelionei į sėkmės Olimpą. Taip pat sužinosite, kad daugybės mūsų kasdienybės scenarijų baigtį lemia tik požiūris, o jį pakeitus, pasikeičia ir rezultatai. Išmoksite nepražiopsoti gyvenimo nuolat siūlomų galimybių, užmegzti pažintis su žmonėmis, kurie gali ženkliai pagerinti jūsų gyvenimą, nebebijosite sakyti „ne“ tam, kad galėtumėte pasakyti „taip“ didingesniems projektams, įgalinsite save atsikratyti aplinkos, kuri jus smukdo žemyn ir dar daugiau!

Vilko kelias. Jordan Belfort

Kaip suprasti klientą ir nešvaistyti laiko tiems, kurie vis tiek nepirks produkto? Kokia sėkmingo produkto pristatymo formulė? Kaip sutrumpinti pardavimų ciklą ir padėti apsispręsti greičiau? Jei parduodant prekes ir paslaugas jums kyla šie klausimai, atsakymas jūsų laukia knygoje „Vilko kelias“.

Knyga pagrįsta gyvenimiška patirtimi. Kiekvienas patarimas, strategija ir technika buvo išmėginta realiose situacijoje ir jų veikimą įrodo sėkmingas autoriaus kelias. Kaip sukurti gerovę ne tik įprastomis sąlygomis, bet ir atsitiesiant po skaudžių pralaimėjimų? Atsakymas – išmokti įtikinti, o įtikinus – parduoti.

Alchemija: stulbinama iracionalių idėjų galia. Rory Sutherland

Trisdešimt metų reklamos versle besisukantis Rory Sutherland knygoje dekoduoja žmogaus elgseną, atskleidžia pažangiausius mokslinius tyrimus ir pasakoja neįtikėtinai smagias istorijas iš savo darbo patirties. Jis bendradarbiavo su tokiomis gigantėmis, kaip „AmEx", „Microsoft" ir kitomis kompanijomis. Netradicinis požiūris įrodo, kad sėkmę prognozuoti vien statistikos lentelėmis, tai yra protu ir skaičiavimais, sunku. Reikia pasitelkti alchemiją – meną, padėsiantį atrasti iracionalios idėjos galią.

Knyga skirta visiems, kurie nori suprasti, kaip veikia žmogaus protas.

Kūrėjai: 50 sėmės istorijų. Giedrius Drukteinis

Knygos skaitytojai ras atsakymą, kam reikia dėkoti už kavos filtrą bei kuri siuntų išvežiojimo tarnyba savo istoriją pradėjo teturėdama vos du dviračius. Sėkmės paukštę prisijaukinti įmanoma. Tą įrodo knygoje aptartų žmonių istorijos.

Giedrius Drukteinis parengė 50 pasakojimų apie tokių kompanijų, kaip „Aeroloft“, „Bic“, „Braun“, „Burger King“, „Caterpillar“, „Ferrero“, „Iqos“, „Melitta“, „Rolex“, „Victorinox“ ir kt. kūrėjus. Mes naudojame produktus ir paslaugas, laikas išgirsti, kaip atsirado ir vystėsi mėgiami prekiniai ženklai bei kokie pakilimai ir nuopuoliai jų laukė.

Sudėtingi dalykai - sudėtingais laikais: kaip kurti verslą, kai aiškių atsakymą nėra. Ben Horowitz

Skirtingai nei daugelis kitų autorių, Ben Horowitz nėra teoretikas. Jis praktikas praėjęs įvairiausius verslo kūrimo ir valdymo etapus. Knygoje jis neslėpdamas pasakoja apie tai, kokias krizes teko išgyventi ir kokie sprendimai lėmė sėkmę.

Tai vadovo knyga esamiems ar būsimiems vadovams, kuri nagrinėja klausimus, į kuriuos kiti leidiniai nekreipia dėmesio. Lengva nebus, tačiau autoriaus patirtis sako, kad įmanoma susidoroti su bet kuria verslą ištikusia krize.

Žmogaus ribos: kodėl universalai triumfuoja specializuotame pasaulyje. David Epstein

David Epstein knygoje nagrinėja, kaip specializacijos akcentavimas gali sutrukdyti siekti karjeros. Autorius dalinasi trumpais pasakojimais ir realiais pavyzdžiais, todėl knygą lengva ir įdomu skaityti. Gali būti, kad knyga pakeis ir tų tėvų požiūrį, kurie savo vaikus verčia dar paauglystėje apsispręsti, kuo jie nori būti.

Knyga patiks visiems, kuriems įdomios knygos apie problemų sprendimą, karjerą bei lyderystę. Šis tekstas tiks tiek universalams, tiek siauros srities specialistams, tiek dar tik pradedantiems savo karjeros kelią.

Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes. Jared Diamond

Jaredas Diamondas – geografijos profesorius, ypač išgarsėjęs knygomis apie civilizacijų istoriją, kurios pakeitė ir toliau keičia milijonų žmonių požiūrį. Knygoje „Sumaištis“ jis lygina šešias valstybes, kurios išgyveno krizes, bet, prisiėmusios atsakomybę, nešališkai save įvertinusios ir sekdamos gerais pavyzdžiais, visai kaip žmonės, sunkumus įveikė sėkmingai.

Laistant kertamą medį. Česlovas Stonys

Česlovas Stonys, įkūręs vieno žmogaus organizaciją „Auka“, 12 metų, negailėdamas nei laiko, nei jėgų, vežė po visą Lietuvą išbarstytus vaikus pas jų įkalintas motinas. Nepaisydamas lietaus, pūgų, purvo, nesupratimo, paniekinimo ir net pasmerkimo.

Autorius jautriai, bet tiesiai aprašo vykdytą veiklą, iškilusius sunkumus ir perteikia tai, kas svarbu ir vertinga kiekvienam iš mūsų, parodo, kas yra žmoniškumas ir viltis.

Kaip aš darau tai. Jevgenijus Černyš

Knygoje autorius pateikia 16 gyvenimo taisyklių (dėkingumo, kasdienės asmeninės pažangos, intelekto, pinigų ir kt.). Jų nei daug, nei mažai. Jeigu nenorime trypčioti vietoje ar suktis rutinos rate, autorius pataria nesitikėti stebuklo, o perprasti šias taisykles, įsisąmoninti ir kasdien taikyti (jų laikosi ir pats).

Svarbu apsibrėžti mums tinkančias ir mus motyvuojančias bendrąsias vertybes, aiškiai įvardyti savo tikslus ir įvaldyti savo emocijas. O pastarąsias įvaldę, lengviau prisitaikysime prie aplinkos, sklandžiau spręsime mums pateikiamus gyvenimo uždavinius ir pakilsime į trokštamą skrydį.

Jei vikšras gali skristi, galiu ir aš. Alvin Day

Susikurti gerą gyvenimą paprasčiau, nei mano daugelis žmonių. Jūs esate it vikšras, kuris gimė, genetiškai užprogramuotas pavirsti drugeliu. Jūs irgi gimėte skraidyti – šauti aukštyn ir sublizgėti, nepaisydami esamų sąlygų. Kaip tai padaryti?

Knygoje  pristatomi septyni visuotiniai dėsniai padės suvokti bei įgyvendinti savo tikslus, pasiekti sėkmę ir pilnatvę.

Iš trečiojo pasaulio į pirmąjį. Singapūro istorija: 1965-2000. Lee Kuan Yew

Ši knyga – Singapūro tėvu vadinamo ilgamečio šios valstybės premjero Lee Kuan Yew prisiminimai, kuriuose pasakojama visą pasaulį nustebinusi nykštukinės šalies sėkmės istorija.

Kai 1965 m. buvusi britų valda Singapūras paskelbė nepriklausomybę, niekas netikėjo, kad varganam Pietryčių Azijos užkampiui, neturinčiam nei gamtinių išteklių, nei valstybingumo tradicijų, per gana trumpą laiką pavyks ekonominiu požiūriu pralenkti daugelį išsivysčiusių pasaulio šalių ir pagal daugelį rodiklių atsidurti pirmaujančiųjų dešimtuke.