Joniškėlio miesto biblioteka

Joniškėlio miesto biblioteka

G. Petkevičaitės-Bitės g. 15, Joniškėlis, Pasvalio r., LT-39303
Tel. (+370 451) 38101, el. paštas
Facebook paskyra: https://www.facebook.com/groups/149460726948394

Vyresnioji bibliotekininkė: RIMUTĖ NAMIKIENĖ
Vyresnioji bibliotekininkė: VALDA DAUKNIENĖ

DARBO LAIKAS:
Pirmadienis–penktadienis 9.00–18.00 val.
Šeštadienis 9.00–16.00 val.
Poilsio diena: sekmadienis

APTARNAUJAMAS MIKRORAJONAS: Joniškėlis, Joniškėlio kaimas, Pamažupiai, Gailioniai, Gailioniškiai, Gedžiūniškiai, Girelė, Lukštynė, Narteikiai, Pagirys, Stačiūnai, Stipinai, Austakynė, Židoniai.

APIE BIBLIOTEKĄ:
    1865–1901 metais Joniškėlyje kartu su savo tėvu gydytoju Leonu Petkevičiumi gyvenusi rašytoja ir visuomenininkė, farmacininkė, gydytoja, bitininkė ir našlaičių globėja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė įnešė svarų indėlį į miesto kultūrinį gyvenimą, gyventojų švietimą ir knygos, skaitymo populiarinimą. Leonas Petkevičius namuose turėjo nemažą biblioteką, namuose buvo skaitoma lietuviška spauda – laikraščiai bei knygos, o Bitė mokė mergaites, neturėjusias sąlygų lankyti mokyklos. Šeima artimai bendravo su Joniškėlio krašto žmonėmis, palaikė ryšius su knygnešiais ir Bitė taip pat užsiėmė draudžiamos spaudos platinimu, į šį darbą įtraukdama savo mokinius, miestelio žmones. Rado laiko ir kraštotyrinei veiklai: rinko medžiagą apie liaudies mediciną, burtus, fenologinius stebėjimus.
    Valstybinė biblioteka Joniškėlyje buvo įsteigta 1940 m. gruodžio 25 dieną Vytauto gatvėje esančiose patalpose antrame aukšte, trijuose kambariuose. Pirmasis bibliotekos darbuotojas J. Paškevičius pasakojo, kad pirmiausia reikėjo sukomplektuoti knygų fondą iš Šiauliuose, Švobiškyje veikusių tuometinių bibliotekų, daug knygų dovanojo patys žmonės. Pavyko surinkti apie 2000 knygų. Tačiau II Pasaulinio karo metu bibliotekos veikla apmirė. Po karo ji buvo perkelta į naujas patalpas Vytauto g. 12, atidarytas klubas-skaitykla.
    1961 m. biblioteka įsikūrė Joniškėlio kultūros namuose, dabartinėse patalpose antrajame aukšte su atskiromis erdvėmis skaityklai, abonementui ir vaikų literatūros skyriui. 1963 m. bibliotekai suteiktas „Puikiai dirbančios bibliotekos" vardas. Per 8-9 dešimtmetį Joniškėlio biblioteka turėjo net 3 knygų išdavimo punktus (Joniškėlio plytinėje, Pamažupių kaime, Joniškėlio buitinių gyventojų aptarnavimo kombinate) ir kilnojamąją bibliotekėlę Joniškėlio ligoninėje.
    2000 m. biblioteka dalyvavo Atviros Lietuvos fondo skelbtame konkurse „Miestelių ir kaimų bibliotekos – vaikams ir jaunimui“ ir už gautas lėšas įsteigė Vaikų laisvalaikio užimtumo centrą, įsigijo loginių, stalo žaidimų, informacinių leidinių.
Per 2003-2008 metus bibliotekoje atsirado viešasis interneto prieigos taškas (VIPT), jame – 4 kompiuteriai, multifunkcis spausdintuvas, nauji baldai. Įsteigiamas Profesinio informavimo taškas. Vėliau kompiuteriai ir kompiuterinė įranga atnaujinama valstybės projektų ir tarptautinių fondų lėšomis. Dabar bibliotekos paslaugų vartotojai gali naudotis 9 atnaujintomis kompiuterizuotomis darbo vietomis su nemokamu bevielio interneto ryšiu.
    Bibliotekoje organizuojami įvairūs renginiai, parodos, vedami edukaciniai užsiėmimai, kuriamos edukacinės programos. Kasmet per Nacionalinę bibliotekų savaitę biblioteka organizuoja tradicinę vaikų knygos šventę „Didžioji pasakų gatvė“. Jos metu apdovanojami geriausi skaitytojai, vyksta spektakliai. Kad mažiesiems skaitytojams būtų įdomiau, bibliotekos darbuotojos neretai persirengia pasakų herojais. 2019 m. prie bibliotekos įsikūrė „Jaunų mamyčių klubas“. Už savo veiklą bibliotekos vedėja Rimutė Namikienė pelnė Pasvalio rajono kultūros darbuotojų 2019 metų „Skruzdės“ apdovanojimą.
Joniškėliečiai turi puikių savo bibliotekos globėjų: Aleksandro Stulginskio universiteto lektorius, šeimos edukologas Albinas Pugevičius su žmona Daiva bibliotekai jau ne vienerius metus dovanoja  žurnalų „Iliustruotasis mokslas“  prenumeratą.
    Biblioteka bendradarbiauja su Joniškėlio miesto bendruomene, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės  gimnazija, PKC Joniškėlio skyriumi, Joniškėlio parapijos bažnyčia, vaikų darželiu, miesto ir apylinkės seniūnijomis, Joniškėlio „Bočių“ bendrija, Joniškėlio jaunimo grupe „Sklaidus atspindys“, Joniškėlio miesto bendruomenės vaikų dienos centru „Žiburėlis“.Paslaugos

NEMOKAMOS PASLAUGOS:

  • Spaudinių išdavimas į namus ir vietoje.
  • knygnešystės paslauga (spaudiniai į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms).
  • Atsakymai į skaitytojų užklausas.
  • Informacijos paieška.
  • Naudojimasis kompiuteriu ir internetu.
  • Gyventojų kompiuterinio ir informacinio raštingumo mokymai.
  • Renginių, edukacinių užsiėmimų ir parodų organizavimas.
MOKAMOS PASLAUGOS:
  • Dokumentų kopijavimas, skenavimas, spausdinimas.
  • Vieningo LIBIS skaitytojo pažymėjimo išdavimas/keitimas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-14Galerija