Daujėnų kaimo biblioteka

Daujėnų kaimo biblioteka

Baluškių g. 4, Daujėnai, Pasvalio r., LT-39207
El. paštas
Facebook paskyra:  https://www.facebook.com/Daujenubiblioteka
 
Vyresnioji bibliotekininkė: NIJOLĖ ŠATIENĖ

DARBO LAIKAS:
Pirmadienis–penktadienis 10.30–17.00 val.
Pietų pertrauka 13.30–14.00 val.
Poilsio dienos: šeštadienis, sekmadienis

APTARNAUJAMAS MIKRORAJONAS: Balciškiai, Baluškiai, Barklainiai, Čekiškiai, Daujėnai, Dvareliškių viensėdis, Galiniai, Levaniškis, Mažioniai, Mikėnai, Naujasodis, Orijos viensėdis, Porijai, Puteikiai, Vaidagynės viensėdis, Valakai.

APIE BIBLIOTEKĄ:
    Biblioteka Daujėnuose įsteigta 1939 metais. Paulės Mikelinskaitės knygoje „Pasvalio rajono bibliotekos (iki 1945 m.)“ galima rasti žinių, kad 1941 metais Daujėnų biblioteka buvo įsikūrusi Daujėnų pradžios mokyklos patalpose, atskirame 2 kambarių bute. Knygos skaitytojams buvo išduodamos antradieniais, penktadieniais ir sekmadieniais, o tų skaitytojų buvo 43. Knygų biblioteka turėjo 779, bet savo patalpose laikė sukrautas dar 102 valsčiaus knygyno knygas ir 178 knygas iš buvusio Šaulių sąjungos knygyno.
    Po karo Daujėnų biblioteka gyvuoja tame pačiame pastate kartu su Daujėnų apylinkės taryba (šiuo metu tai Daujėnų krašto bendruomenės namai). 1968 metais persikelia į naujai pastatytą apylinkės tarybos pastatą ir įsikuria viename 40 m2 kambaryje.
    Darbuotojai bibliotekoje keičiasi dažnai. Ilgesnį laiką joje dirba Petronėlė Kaminskienė, Janina Kazilionienė, Irena Bukelienė, Pranė Kupčiūnienė, Zita Kalvėnienė.
    2005 m. projekto „Viešosios interneto prieigos taškų steigimas kaimiškose vietovėse“ lėšomis Daujėnų bibliotekoje įsteigiamas viešasis interneto prieigos taškas: atkeliauja 3 kompiuteriai vartotojams, spausdintuvas, įvedamas interneto ryšys.
2010 metais balandžio mėn. biblioteka išsikelia į naujas, šviesias ir erdvias patalpas Daujėnų pagrindinėje mokykloje. Miestelio ir mokyklos bibliotekos sujungiamos į vieną, tačiau su atskirais įėjimais mokyklos mokiniams ir visiems kitiems bibliotekos lankytojams. Vienas bibliotekos kambarys skiriamas knygų fondui, kitas – skaityklai. Projekto „Bibliotekos pažangai“ dėka atnaujinama kompiuterinė įranga: biblioteką pasiekia 4 kompiuteriai vartotojams ir daugiafunkcinis įrenginys. Šiu9 metu skaitykloje įengtos 8 darbo vietos bibliotekos paslaugų vartotojams su interneto ryšiu.
    Bibliotekoje vyksta įvairūs kultūriniai, edukaciniai renginiai, organizuojamos parodos, skaitmeninio raštingumo mokymai.
Daujėnų kaimo biblioteka bendradarbiauja su Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Daujėnų skyriumi, vietos bendruomene, Daujėnų seniūnija, PKC Daujėnų skyriumi.
Paslaugos

NEMOKAMOS PASLAUGOS:

  • Spaudinių išdavimas į namus ir vietoje.
  • knygnešystės paslauga (spaudiniai į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms).
  • Atsakymai į skaitytojų užklausas.
  • Informacijos paieška.
  • Naudojimasis kompiuteriu ir internetu.
  • Gyventojų kompiuterinio ir informacinio raštingumo mokymai.
  • Renginių, edukacinių užsiėmimų ir parodų organizavimas.
MOKAMOS PASLAUGOS:
  • Dokumentų kopijavimas, skenavimas, spausdinimas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-14Galerija