Nakiškių kaimo biblioteka

Nakiškių kaimo biblioteka

Liepų g. 18, Nakiškių k., Pasvalio r., LT-39282
Tel. +370 451 39058, el. paštas
Facebook paskyra: https://www.facebook.com/nakiskiu.biblioteka

Vyresnioji bibliotekininkė: DOVILĖ GRYBĖ

DARBO LAIKAS:
Pirmadienis – penktadienis 14.00–18.00 val.
Poilsio dienos: šeštadienis, sekmadienis

APTARNAUJAMAS MIKRORAJONAS: Kapčiūnai, Katkūnai, Nakiškėliai, Nakiškiai, Valdeikiai.

APIE BIBLIOTEKĄ:
    1952 metais Valdeikių kaime įkurta valstybinė viešoji biblioteka. Kai Nakiškių kaime buvo pastatytas naujas daugiabutis gyvenamasis namas (Liepų g. 5), viename iš jo butų įrengta patalpa bibliotekai ir iš Valdeikių ši persikėlė į Nakiškių kaimą. Tuomet bibliotekoje sudarytos geresnės sąlygos skaityti spaudą, pasiimti knygas į namus suaugusiems ir vaikams.
    Paskutinį kartą biblioteka buvo perkelta į uždarytos Nakiškių pradinės mokyklos patalpas Liepų g. 18. Tose pačiose buvusios mokyklos patalpose 2006 m. lapkričio 1d. šalia bibliotekos įsteigtas daugiafunkcis centras, gruodžio 10 d. įsikūrė  Nakiškių krašto bendruomenė. Tai suteikė bibliotekai galimybę įsijungti į bendras veiklas ir projektus.
    2005 m. Nakiškių kaimo bibliotekoje įsteigtas Viešasis interneto prieigos taškas (VIPT),  pradėta sėkmingai vykdyti bibliotekos kompiuterizacija. Dabar bibliotekoje yra 4 kompiuterizuotos darbo vietos vartotojams su nemokama interneto prieiga, spausdintuvas. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ dėka atsirado televizorius.
    Atgimimo metais biblioteka atgavo sovietmečiu prarastą savo vertę, tapo visiems atvira kultūros, knygos puoselėtoja bei saugotoja. Bibliotekoje yra galimybė naudotis spaudinių fondais, informacinėmis technologijomis ir visomis bibliotekoje teikiamomis tradicinėmis ir elektroninėmis paslaugomis, reikalingomis bibliotekos lankytojų poreikiams tenkinti.
    Nakiškių kaimo biblioteka bendradarbiauja su Nakiškių kaimo bendruomene, Nakiškių daugiafunkciu centru, Joniškėlio seniūnija bei su kitomis bibliotekomis.
Paslaugos

NEMOKAMOS PASLAUGOS:

  • Spaudinių išdavimas į namus ir vietoje.
  • knygnešystės paslauga (spaudiniai į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms).
  • Atsakymai į skaitytojų užklausas.
  • Informacijos paieška.
  • Naudojimasis kompiuteriu ir internetu.
  • Gyventojų kompiuterinio ir informacinio raštingumo mokymai.
  • Renginių, edukacinių užsiėmimų ir parodų organizavimas.

MOKAMOS PASLAUGOS:

  • Dokumentų kopijavimas, skenavimas, spausdinimas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-10Galerija