Svarbu 2016-ieji – Bibliotekų metai

bibliometaiSeimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje ir įvertindamas tai, kad bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turėtų didžiulę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui, nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais.

Kviečiame susipažinti su mūsų viešosios bibliotekos ir jos padalinių 2016 Bibliotekų metų veiksmų planu.

Skaityti daugiau...

Naujienos
 • Padovanokite „Knygų kalėdoms“

  knygu kaledos mazasJau šeštus metus Lietuvoje rengiama Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama akcija „Knygų kalėdos“. Jos metu šalies gyventojai kviečiami pasidalinti gerumu - padovanoti naujų knygų miestelio ar kaimo bibliotekoms. Akcijos knygų su 20% nuolaida ieškokite iki sausio 6 d. knygynuose ir atneškite jas į artimiausią viešąją biblioteką. Visos dovanotos knygos bus pažymėtos akcijos ženklu ir pasieks bibliotekų skaitytojus.

 • Kviečia Kalėdinės sniego senių dirbtuvėlės

  sniego senis mazuliuxUžsisakykite sau ir savo draugams nemokamą užsiėmimą Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos Kalėdinėse sniego senių dirbtuvėlėse ir papuoškite namus ar padovanokite brangiam žmogui jūsų pačių sukurtą mielą suvenyrą! Sniego senius iš paprasčiausių kasdienių namų apyvokos reikmenų Jus mokins gaminti bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojai. Užsiėmimai rengiami susidarius grupei, norinčius kviečiame registruotis atėjus į biblioteką arba skambinti tel. 8 451 34334. Laukiami maži ir dideli!

 • Kviečiame į renginį

  zaborskaite vandaŠių metų gruodžio 9 d. 11 val. Vaškų kultūros namuose vyks Kūrybinės raiškos konkurso
  „Eilėraščio menas ir jo interpretacija“, skirto Vandos Zaborskaitės atminimui, baigiamasis renginys. Dienotvarkėje konkurso dalyvių darbų įvertinimas ir laureatų apdovanojimas.

  Maloniai laukiame!

  Organizatoriai

 • Kviečiame žiūrėti tiesioginę transliaciją!

  Bibliotekos Informacijos ir mokymo skyriuje (II a.) gruodžio 6 d. 10 val. vyks transliacija „Būk protingas, nepermokėk už vaistus“ iš Vilniaus Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, bendradarbiaujančios su Valstybinėmis ligonių kasomis. Tai Valstybinės ligonių kasos informacinės kampanijos „Vaistus vartok atsakingai“ tiesioginė interneto transliacija, kurios tikslas – skatinti mūsų šalies gyventojus racionaliai vartoti vaistus.

  Moderatorius – aktorius, radijo laidų ir renginių vedėjas Aistis Mickevičius (personažas – pensininkas Vydas). Dalyviai: Kristina Garuolienė, Valstybinės ligonių kasos Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja; Gita Krukienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorė.

  Renginio trukmė – apie 1 val.

  Maloniai kviečiame!

 • Kultūros ministerijos garbės ženklas įteiktas Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorei Danguolei Abazoriuvienei

  direktore.zenklasLapkričio 29 d. kadenciją baigiantis kultūros ministras Šarūnas Birutis įteikė Kultūros ministerijos garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorei, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentei Danguolei Abazoriuvienei.

  Skaityti daugiau...

 • Aplankykite knygų parodą

  2016 metams tiksint į pabaigą, bibliotekos Informacijos ir mokymo skyrius (II a.) kviečia aplankyti parodą „Nauja, verta ir įdomu...“ Praplėskite savo akiratį, sužinokite, ko nežinote, skirkite sau nors kelias minutes, ugdykite savyje skaitantį, žinantį ir išmanantį žmogų. Maloniai kviečiame!

 • „Šilumos paskirstymas daugiabučiuose namuose - ką vertėtų žinoti “

  lnbLapkričio 29 d., antradienį, 10 val. bibliotekos interneto skaityklose bus galima prisijungti prie tiesioginės transliacijos  „Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pataria: šilumos paskirstymas daugiabučiuose namuose - ką vertėtų žinoti ", kurią rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija.

  Skaityti daugiau...