Svarbu Mariaus Katiliškio viešajai bibliotekai – 80

bibl fasad2Šiemet sukanka 80 metų nuo tada, kai 1937 kovo 15 d. švietimo ministro Juozo Tonkūno įsakymu Pasvalyje nurodyta įsteigti valstybinę biblioteką su skaitykla. Tai buvo dabartinės Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos pradžia. Šį reikšmingą įvykį minėsime visus 2017 metus. Stengsimės, kad vykstančiuose renginiuose ir parodose atsiskleistų iškalbinga bibliotekos ir šio krašto bendruomenės istorinė proporcija: 30 metų nepriklausomos valstybės kūrimo ir 50 metų sovietizacijos. Minėjimo akcentas – bibliotekoje vedėjavęs ir kūręs rašytojas Marius Katiliškis bei jo gimimo diena – rugsėjo 15 d., kuri šiemet gražiai papildo Pasvalio miesto šventę bei Pasvalio jubiliejaus minėjimą – 520 metus.

Skaityti daugiau...

Naujienos
 • Götene bendruomenės atstovai bibliotekoje

   

  Gotene librariansRugsėjo 11-16 d. Pasvalio bibliotekoje praktinės patirties sėmėsi dvi atstovės iš broliškos Švedijos Giotenės bendruomenės (Götene kommun): bibliotekininkė Lisa Gindemo ir Giotenės bendruomenės savivaldybės kultūros ir renginių koordinatorė Ann-Sofie Andersson.

  Skaityti daugiau...

 • Europos kalbų dienai skirta paroda

  IMG 20170914 150610Rugsėjo 26-ąją diena visa Europa minės Europos kalbų dieną. Ši šventė Europoje švenčiama nuo 2001 metų. Dienos tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame aplankyti naujų knygų parodą!

  IMG 20170914 150559Bibliotekos Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus Informacijos ir interneto skaitykloje (II a.) veikia naujų knygų paroda.

  Maloniai kviečiame užsukti!

 • Kviečiame į Giedriaus Drukteinio paskaitą

  giedrius-drukteinis-605606472017 m. rugsėjo 16 d. (šeštadienį) 14.00 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka kviečia Jus į šarmingojo Giedriaus Drukteinio paskaitą „Septynios didžiosios žydų sėkmės paslapyts: Pažadink savyje žydą". Paskaita vyks Bibliotekos konferencijų salėje, III a. Laukiame Jūsų!

  Skaityti daugiau...

 • Ačiū, kad buvote kartu švenčiant Bibliotekos 80!

  80 sventes logoDėkojame visiems, dalyvavusiems Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos 80 metų jubiliejaus šventėje. Kartu su Jonu Nainiu, grupe „Marabu Band“ ir kitais rugsėjo 7 d. šėlome Pasvalio centre, o rugsėjo 8 d. su aktore Olita Dautartaite ir Pasvalio „Klėties“ teatru prisiminėme Pasvalio bei kitų Lietuvos bibliotekų istoriją. Iki kitų jaudinančių susitikimų!

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame į Pasvalio šventės Knygų maininyką

  knygosKviečiame mainytis, dovanoti ar parduoti savo knygas Pasvalio šventės „Pasvalys - tai Mes" Knygų maininyke - Bukinistų krantinėje. Rugsėjo 16 d., šeštadienį, nuo 10 val. Vytauto Didžiojo aikštėje priešais biblioteką

  Skaityti daugiau...

 • „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos gyvenimo spalvos...: 2007–2017“

  DSC 16Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Krašto galerijoje (II a.) veikia paroda „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos gyvenimo spalvos...: 2007–2017“, skirta bibliotekos 80-mečiui.

  Skaityti daugiau...