Svarbu 25 metai su Mariaus Katiliškio vardu

01band2019-aisias sukanka 25 metai, kai Pasvalio bibliotekai suteiktas jos buvusio vedėjo rašytojo Mariaus Katiliškio vardas. Šį įvykį biblioteka pažymi prisimindama reikšmingą Mariaus Katiliškio indėlį į Pasvalio kultūrinį gyvenimą ir jo ryšį su Pasaulio lietuvių bendruomene, taip pat įsijungdama į Pasaulio lietuvių metų minėjimą Lietuvoje.

Visiems lankytojams atviras atnaujintas Mariaus Katiliškio kambarys su nemokamomis pažintinėmis ekskursijomis. Originalią kambario ekspoziciją su asmeniniais rašytojo daiktais ir rankraščiais papildo  kompiuterinis terminalas su žaidimais, audio ir video įrašais.

2019-ųjų bibliotekos renginių akcentas - Mariaus Katiliškio ir įvairių kartų lietuvių kūrėjų veikla, jų įtaka mūsų šalies tautinei ir kultūrinei savimonei, jų ryšys su pasaulio lietuviais.

Skaityti daugiau...

Naujienos
 • Bibliotekos darbo laikas per Metų pabaigos šventes

  biblioteka pries Kaledas 2019Informuojame lankytojus apie bibliotekos darbo laiką gruodžio mėnesio šventiniu laikotarpiu:

  Skaityti daugiau...

 • Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos dvyliktos klasės mokiniai lankėsi rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

  IMG 20191212 1114312019 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, į rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarį antrą kartą užsuko ta pati Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokinių dvylikta klasė, kuri buvo apsilankiusi praeitą savaitę. Didelį būrį mokinių atlydėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja-metodininkė Vitalija Indrišionienė. Šiandien mokiniai susipažino su rašytojo Mariaus Katiliškio gyvenimu ir kūryba išeivijoje.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečiame į Kalėdų vainikų dirbtuvę!

  kaledu vainikasGruodžio 18 d., trečiadienį, 14.00 val. Pasvalio atvirame jaunimo centre (bibliotekos 4 a.) vyks Kalėdų vainikų pynimas. Priemonės bus duotos, bet galite atsinešti ir savo. Maloniai kviečiame! 

   

 • Kviečia „Knygų Kalėdos“

  knygu kaledos 2019 svetaineiNuo gruodžio 1 d. visoje Lietuvoje vyksta „Knygų Kalėdos“, kurias devintus metus iš eilės inicijuoja ir globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nelikite abejingi - pasidalinkite perskaitytomis knygomis ar dovanokite naujas! Jūsų dovanotų knygų iki sausio 15 d. laukia Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka bei jos padaliniai kaimuose.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose: sužinoti, išbandyti, suprasti

  skaitmeninio rastingumo mokymai 2019 gruodis„Išmokau redaguoti tekstą kompiuteriu, parengti tvarkingą elektroninį dokumentą, jį papuošti iliustracija, - pasidalijo savo įspūdžiais apie kompiuterinio raštingumo mokymus Violeta Vaitaitienė (50 m.), projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje. „Smagu, kad dabar pati prireikus galėsiu susikurti skelbimą ar asmeninį dokumentą – nereikės prašyti pagalbos kitų”, - džiaugėsi Violeta.

  Skaityti daugiau...

 • Nacionalinė biblioteka tvirtina bendradarbiavimą su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis

  lnbMinėdama savo veiklos 100-metį, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka visus jubiliejinius metus rengia renginius, skirtus įvairioms bibliotekos skaitytojų ir lankytojų grupėms: plačiajai visuomenei, vaikams ir jaunimui, Nacionalinės bibliotekos partneriams, rėmėjams, bičiuliams ir, žinoma, Lietuvos bibliotekų darbuotojų bendruomenei. Šia proga Nacionalinė biblioteka parengė specialų renginių ciklą, skirtą Lietuvos savivaldybių viešosioms bibliotekoms, kuris baigėsi susitikimu su Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų direktoriais Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

  Skaityti daugiau...

 • Kviečia Vandos Zaborskaitės biblioteka

  zaborskaite vandaGruodžio 13 d., penktadienį, 10:30 val. Vaškų gimnazijoje vyks tradicinio respublikinio moksleivių kūrybinio konkurso „Eilėraščio menas ir jo interpretacija“ baigiamasis renginys. Konkursas skirtas kraštietės literatūrologės prof. Vandos Zaborskaitės atminimui. Maloniai kviečiame!