Svarbu Mariaus Katiliškio viešajai bibliotekai – 80

bibl fasad2Šiemet sukanka 80 metų nuo tada, kai 1937 kovo 15 d. švietimo ministro Juozo Tonkūno įsakymu Pasvalyje nurodyta įsteigti valstybinę biblioteką su skaitykla. Tai buvo dabartinės Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos pradžia. Šį reikšmingą įvykį minėsime visus 2017 metus. Stengsimės, kad vykstančiuose renginiuose ir parodose atsiskleistų iškalbinga bibliotekos ir šio krašto bendruomenės istorinė proporcija: 30 metų nepriklausomos valstybės kūrimo ir 50 metų sovietizacijos. Minėjimo akcentas – bibliotekoje vedėjavęs ir kūręs rašytojas Marius Katiliškis bei jo gimimo diena – rugsėjo 15 d., kuri šiemet gražiai papildo Pasvalio miesto šventę bei Pasvalio jubiliejaus minėjimą – 520 metus.

Skaityti daugiau...

Naujienos
 • Netekome žymaus kraštiečio

  senkeviciusSpalio 12 d. Toronto lietuvių slaugos namuose „Labdara“ užgeso mūsų kraštiečio, rašytojo, skautų veikėjo, išeivijos laikraščio „Tėviškės žiburiai“ redaktoriaus Česlovo Senkevičiaus (1921-2017) gyvybė. Liūdime netekę bibliotekos rėmėjo ir bičiulio, palaikiusio glaudžius ryšius su Rankraštyno darbuotojais ir dovanojusio gausų savo kūrybos archyvą.

  Skaityti daugiau...

 • Žurnalisto knygoje apie Lietuvos žmones - ir pasvaliečiai

  skarzhinsko palepejeSpalio 25 d., trečiadienį, 12 val. bibliotekoje bus pristatoma žurnalisto ir poeto Česlovo Skaržinsko straipsnių rinktinė „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“. Dalyvaus pats knygos autorius drauge su TV žurnalistu dėstytoju Henriku Vaitiekūnu ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktoriumi Petru Zurliu.

  Skaityti daugiau...

 • Paroda iš broliško Latvijos miesto Iecavos

  iecavai 525Spalio 17 d., antradienį, 13 val. bibliotekos Konferencijų salėje (3 a.) vyks broliško Latvijos miesto Iecavos tapybos mėgėjų dailės darbų parodos atidarymas „Iecavai - 525 metai". Dalyvaus Iecavos Edvarto Virzo bibliotekos direktorė Anda Racenaja ir Iecavos dailininkų mėgėjų būrelio nariai. Maloniai kviečiame!

 • Bibliotekose bus atnaujintos interneto prieigos gyventojams

  vipt22017 m. pabaigoje startuos Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“.

  Skaityti daugiau...

 • Šarūno Barto kinas bibliotekoje

  sarunasFilosofiškas ir lyriškas Šarūno Barto kinas atkeliauja į Pasvalio biblioteką. Spalį įvyks du renginiai, skirti šiam tarptautiniu mastu pripažinto ir prestižiniame Kanų festivalyje įvertinto lietuvių režisieriaus kūrybai. Dalyvaus jo filmuose vaidinę aktoriai:

  Skaityti daugiau...

 • Vakaras su Andriumi Bialobžeskiu

  bialobzeskisSpalio 12 d., ketvirtadienį, 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje (3 a.) vyks literatūrinė kompozicija „Viešpatie, nejaugi neprašvis", skirta Justino Marcinkevičiaus kūrybai. Poeziją ir publicistiką skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis. Maloniai kviečiame! Projekto „Literatūros dienos ir naktys 2017: Skaitymo prieskoniai“ renginį remia Lietuvos Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

 • Kviečiame žiūrėti tiesiogines transliacijas!

  Kviečiame stebėti Lietuvos nacionalinės bibliotekos tiesiogines transliacijas, vyksiančias spalio 10 d. ir spalio 11 d.

  Skaityti daugiau...