Kviečiame į modernią ir atsinaujinusią biblioteką

  • Pradžia
  • Kviečiame į modernią ir atsinaujinusią biblioteką

Kviečiame į modernią ir atsinaujinusią biblioteką

Atsinaujinusi Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka lankytojams siūlo ne tik naujas, modernias erdves, bet ir daug inovatyvių ir interaktyvių priemonių bei paslaugų, kurios atitinka šiuolaikinės visuomenės poreikius ir yra pritaikytos visų amžiaus grupių bei įvairių interesų žmonėms.

Besidominčiųjų krašto istorija laukia atsinaujinusi, patraukli ir kūrybiška Krašto galerija (II a.). Norinčiųjų išsamiau susipažinti su rašytojų – Mariaus Katiliškio ir Jono Mikelinsko kūrybiniu palikimu – skoningai įrengta Rašytojų erdvė (IV a.). Savo įgytas žinias lankytojai gali patikrinti spręsdami įvairias viktorinas, dėliodami dėliones ir kitus žaidimus specialiuose terminaluose.

„Mono arba stereo“ erdvėje (II a.) turite progą ne tik prisėsti, vartyti, skaityti įvairius periodinius leidinius ir grožėtis vieno paveikslo paroda, bet ir leistis į paslaptingą virtualią kelionę su virtualios realybės akiniais. Garso ir vaizdo įrašų studijoje – kurti profesionalius garso ir vaizdo įrašus, fotografuoti ir groti. Taip pat prisiminti vinilinių plokštelių skambesį.

Mažųjų skaitytojų, lankytojų laukia šviesi, didelė Vaikų erdvė (III a.), gausiai pripildyta knygų ir žaismingų akcentų. Vaikai gali ne tik pasiimti norimą knygą, bet ir skaityti jaukiame skaitymo kampelyje. Esant poreikiui – pasinaudoti kompiuteriu ir kitomis paslaugomis. Skaitytojų patogumui čia veikia automatizuota knygų išdavimo ir apsaugos sistema. Knygas grąžinsite ir pasiimsite pasinaudodami savitarnos principu. Jei reikės – ja pasinaudoti pamokys bibliotekininkas. Norintys pramogų – žaidimų gali užsukti į Žaisloteką ir Šeimos kambarį (IV a.). Jame vaikų lauks naujausi mokomieji ir lavinamieji žaidimai. Taip pat pagalvota apie saugios vietos sukūrimą autizmo spektro bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčius mažuosius lankytojus. Šiam tikslui pasiekti – pasitelkta magiška palapinė.

Šalia esančios Kūrybos ir edukacijos erdvės (IV a.) siena pagyvinta foto tapetu žvaigždyno tematika. Tai gražus meninis akcentas, kuris galbūt taps nedidele paskata pradėti domėtis gamtos mokslais. Susidomėję gali ne tik grožėtis vaizdu, bet ir susipažinti su visatos slėpiniais naudodamiesi teleskopą. O norintys sužinoti dar daugiau, turi progą sudalyvauti edukaciniame užsiėmime „Po žvaigždėtą dangų“. Su visų edukacijų sąrašu galite susipažinti: http://edukacija.psvb.lt/.

Be edukacijų šioje erdvėje vyksta įvairūs susitikimai, renginiai ir pasibuvimai. Kadangi lentynos nuklotos konstruktorių, programuojamųjų robotukų ir kitų žaidimų – šią erdvę ypač pamėgo mūsų mažieji draugai. Viena iš populiariausių atrakcijų – interaktyvios grindys.

Besidomintiems programavimu ir grafiniu dizainu, siūloma išbandyti 3D spausdintuvus, 3D modeliavimo bei 2D projektavimo įrangą, filmų ir nuotraukų redagavimo programą, fotoaparatą su 360 laipsnių kamera, grafinę planšetę piešimui, foto negatyvų skenerį, programinį paketą robotams programuoti ir dar daugiau.

Atviro jaunimo centro erdvėse (IV a.) galėsite nevaržomai bendrauti, kurti, žaisti naujausius bei populiariausius stalo ir Xbox žaidimus.

Visi norintys nusiraminti, atsipalaiduoti, pailsėti, pabūti vienumoje ar su draugais – kviečiami apsilankyti Kvapų ir ramybės kambaryje (IV a.). Erdvė tarsi įtraukia savo subtiliais kvapais, raminančiais gamtos garsais ir šviesų projekcijomis. Sėdint masažiniame fotelyje  ir susiliejant su aplinka, bent trumpam atitrūkstama nuo negatyvių išgyvenimų bei mėgaujamasi pačiu procesu.

Beje, siekiant užtikrinti patogų patekimą ir naudojimąsi bibliotekos paslaugomis žmonėms su negalia, įrengtas keltuvas, kuris leis lengvai patekti į visus bibliotekos aukštus.

Kviečiame visus norinčius apsilankyti ir su visu siūlomu naujų bibliotekos paslaugų asortimentu susipažinti iš arčiau! Pasikvieskite draugus ir pažįstamus – mūsų bibliotekoje tikrai rasite ne tik ištikimą palydovę – knygą, bet ir gražią, jaukią vietą turiningam laikui praleisti.
Galerija