Įvykis

Tomo Lagūnavičiaus parodos „VAIZDAS NESVARBU: SVARBU KOKIA KAINA!“ atidarymas

2024 03 07

Ar žinote koks meno kūrinys buvo parduotas už didžiausią pinigų sumą? O kas buvo šio paveikslo autorius? Kiek kainavo pirmasis dirbtinio intelekto sugeneruotas paveikslas ir kas buvo jo kūrėjas?

Kovo 7 d. parodos atidarymo metu menininkas Tomas Lagūnavičius skaitė susimąstyti skatinančią paskaitą „Šiuolaikinio meno rinka ir tendencijos“. Šiame diskurse Lagūnavičius atkreipė dėmesį į besikeičiantį meno rinkos kraštovaizdį, pabrėždamas vizualinio turinio plitimą ir dviprasmišką technologijų, tokių kaip dirbtinis intelektas, poveikį. Pasirinkęs drąsią temą „Vaizdas nesvarbu: svarbu kaina!“ parodai Lagūnavičius, remdamasis savo praktinės filosofijos žiniomis, siekė skatinti diskusiją tarp dalyvių ir pakvietė diskutuoti apie meno, komercijos ir visuomenės kritikos sankirtą. Jo pristatymas nagrinėjo šiuolaikinio meno formų subtilybes ir rinkos dinamiką, kartu pateikdamas praktines įžvalgas besikuriantiems menininkams, pabrėždamas rinkos suvokimo ir prisitaikymo prieš tradicines kūrybinio įkvėpimo sąvokas būtinybę.

Paroda bus eksponuojama bibliotekos Konferencijų salėje (III a.). Veiks kovo 7–balandžio 5 d.

* Dėl meno kūrinio, kuris buvo parduotas už didžiausią pinigų sumą, tai yra „Salvator Mundi“ paveikslas, kurį sukūrė Leonardas da Vinči. Paveikslas buvo parduotas 2017 metais aukcione už rekordinę sumą – apie 450,3 mln. JAV dolerių.

Pirmasis dirbtinio intelekto sugeneruotas paveikslas buvo parduotas 2018 metais aukcione ir jį sukūrė algoritmas, kurį kūrėjas vadinamas „Obvious“. Paveikslas, pavadintas „Edmond de Belamy", buvo parduotas už apie 432 500 JAV dolerių.