Ar žinote koks meno kūrinys buvo parduotas už didžiausią pinigų sumą? O kas buvo šio paveikslo autorius? Kiek kainavo pirmasis dirbtinio intelekto sugeneruotas paveikslas ir kas buvo jo kūrėjas?
Kovo 7 d. parodos atidarymo metu menininkas Tomas Lagūnavičius skaitė susimąstyti skatinančią paskaitą „Šiuolaikinio meno rinka ir tendencijos“. Šiame diskurse Lagūnavičius atkreipė dėmesį į besikeičiantį meno rinkos kraštovaizdį, pabrėždamas vizualinio turinio plitimą ir dviprasmišką technologijų, tokių kaip dirbtinis intelektas, poveikį. Pasirinkęs drąsią temą „Vaizdas nesvarbu: svarbu kaina!“ parodai Lagūnavičius, remdamasis savo praktinės filosofijos žiniomis, siekė skatinti diskusiją tarp dalyvių ir pakvietė diskutuoti apie meno, komercijos ir visuomenės kritikos sankirtą. Jo pristatymas nagrinėjo šiuolaikinio meno formų subtilybes ir rinkos dinamiką, kartu pateikdamas praktines įžvalgas besikuriantiems menininkams, pabrėždamas rinkos suvokimo ir prisitaikymo prieš tradicines kūrybinio įkvėpimo sąvokas būtinybę.
Paroda bus eksponuojama bibliotekos Konferencijų salėje (III a.). Veiks kovo 7–balandžio 5 d.
* Dėl meno kūrinio, kuris buvo parduotas už didžiausią pinigų sumą, tai yra „Salvator Mundi“ paveikslas, kurį sukūrė Leonardas da Vinči. Paveikslas buvo parduotas 2017 metais aukcione už rekordinę sumą – apie 450,3 mln. JAV dolerių.
Pirmasis dirbtinio intelekto sugeneruotas paveikslas buvo parduotas 2018 metais aukcione ir jį sukūrė algoritmas, kurį kūrėjas vadinamas „Obvious“. Paveikslas, pavadintas „Edmond de Belamy", buvo parduotas už apie 432 500 JAV dolerių.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |