Įvykis

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventė

2023 06 02

Atviras jaunimo centras vaikams surengė įspūdingą Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventę. Pirmosios vasaros dienos popietę vaikus nustebino ne kas kitas, o draugiškasis kaimynas Žmogus-voras. Užkrečiančia energija sužavėjęs animatorius, atskubėjęs su pilnu lagaminu „veiklos“, greitai įkalbėjo visus mažuosius dalyvauti mankštoje ir pamiklinti kojeles šokant pagal nuotaikingą muziką. Žmogus-voras mėtė kamuoliukus, atliko įspūdingus apsisukimus ore, iš balionų lankstė gyvūnų figūrėles ir mokė vaikus pūsti milžiniškus muilo burbulus.
Buvo malonu matyti tiek daug besišypsančių veidų ir išgirsti skambų vaikų juoką Jie dalyvavo žaidimuose, šokiuose ir negalėjo patikėti šio superherojaus apsilankymu Pasvalyje.
Tačiau tuo šventė nesibaigė. Į Atvirą jaunimo centrą susirinko VO „Gelbėkit vaikus“ jaunimas. Susirinkusiesiems trumpai apie vaikų teises papasakojo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM Panevėžio apskrities Pasvalio raj. vyr. specialistės Monika ir Agnė. Po paskaitos vaikai gaminosi mėsainius, pagal poreikį juos gardino žalumynais ir padažu. Taip pat vaišinosi pyragu, pramogavo Atviro jaunimo centro erdvėse, žiūrėjo specialiai šiai dienai bibliotekos fojė TV ekranuose rodomus animacinius filmukus ir džiaugėsi savo pačių sukurta „Mano mėgstamiausias dainininkas“ paroda antrame bibliotekos aukšte.
Visi pageidaujantieji galėjo švęsti ir vakarinėje dalyje, kuri vyko prie Pasvalio rajono bendruomeninių šeimos namų. Vakare jaunimas pynė apyrankes, kūrė šukuosenas lėlėms, vykdė sportines rungtis, bandė savo taiklumą mėtydami kamuoliukus ant kopetėlių ir, neišgąsdinti žvarbaus vakaro, skanavo ledus.
Šaunu, kad tiek daug žmonių susirinko švęsti šią ypatingą dieną. „DokiPoki“ edukatorius ir Atviro Jaunimo centro darbuotojai nusipelnė didžiulių aplodismentų surengę tokią šventę. Labai dėkojame visiems sutelkusiems jėgas, kad birželio 1 diena vaikams būtų pati įsimintiniausia.

2023-06-01