Įvykis

Tarptautinės laimės dienos minėjimas

2023 03 23

Kovo 22 d. Atvirame jaunimo centre vyko tarptautinės Laimės dienos minėjimas ir susitikimas su socialiniais partneriais.

Susitikimo tikslas buvo pristatyti jaunimui skirtas erdves ir priemones jų turiningam užimtumui.

Pranešėja psichologė Daiva Čeponienė kalbėjo „Apie tą laimę ir žmogų“. Ji pristatė pasaulio laimės indekso duomenis.

Ar žinojote, kad Lietuva yra 20 vietoje pagal laimės indeksą? O kas jums yra laimė?

Pozityvumo kupina susitikimo pradžia patvirtino faktą, kad laimė yra užkrečiama, kad mes kiekvieną dieną galime nuspręsti būti laimingi, dalintis laime su kitais.

Panevėžio Atviros jaunimo erdvės koordinatorė Malvina Zimblienė visiems susirinkusiems išsamiai pristatė savo kelių metų tyrimo „Jaunimas ir ko jam trūksta iki pilnos laimės“ rezultatus.  Visi pritarėme, kad jaunimas yra sudėtinga auditorija, juos sunku sudominti ir įprastai naudojami metodai juos pritraukti netinka.

Apie kintantį požiūrį į jaunimo erdves, jaunimo darbuotojo įtaką kuriant patrauklų erdvės mikroklimatą ir jaunimo pritraukimo metodus, įgijome išties daug naudingos informacijos, kuri bus pritaikyta laikui bėgant ir mūsų Atvirame jaunimo centre.

Ne vien apie jaunimo erdvių kūrimą, bet ir jaunimui skirtas prevencijos programas pristatė Pasvalio r. savivaldybės gydytoja Renata Nevulytė. Apie jaunimo problemas, įtraukimą jas sprendžiant buvo aptarti keli sprendimo būdai.

Laimės formulę mums atskleidė ir apie laimės nustatymo metodus, statistiką pristatė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Augustė Gražinė.

Visi susirinkusieji turėjo galimybę pasimatuoti streso lygį streso matuokliu ir taip sužinoti apie tą akimirką vyravusią organizmo būseną.

Pasisėmus žinių ir pozityvo po visų pristatymų ir susipažinimų buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės.