Įvykis

Susitikimas su vaikų rašytoju Vytautu Račicku

2023 11 17

Lapkričio 17 d. Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje buvo YPAČ ypatinga diena! Turėjome nuostabų susitikimą su vaikų rašytoju Vytautu Račicku! Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salė prisipildė kikenimo, jaudulio ir DAUG šaunių istorijų!

Vytautas Račickas – tarsi superžvaigždė vaikų knygų pasaulyje!  Ir mažiems, ir dideliems (net ir suaugusiems) patinka skaityti jo knygas! Jos visada patenka į skaitomiausių knygų penketuką kiekvienais metais!

Rašytojas kalbėjo apie savo naują knygą „Berniukas ieško tėčio“.  Jis atsakė į visus mūsų klausimus ir papasakojo apie save! Ar žinojote, kad jis parašė net 46 knygas? Tai tarsi gazilijonas istorijų!

Jis pradėjo svajoti būti rašytoju dar 7 klasėje! Jo mokytojas pasakė: „Vytautai, tu rašymo burtininkas!“.  Taigi, jis nusprendė būti rašytoju, o dabar – knygų superherojumi!  Naktimis jis netgi naudodavo „batareiką“, kad kad su broliu skaitytų knygas! Argi tai ne šaunu?!

Pasvalio Svalios progimnazijos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos ir Krinčino Antano Vienažindžio progimnazijos mokiniai linksminosi kartu su mumis!  Vienam laimingajam už atsakymą į klausimą Vytautas Račickas padovanojo savo knygą!

Kalbėjomės apie keletą NUOSTABŲ knygų, tokių kaip „Šlepetė" ir „Šlepetės istorija", kuriose Edvardukas stengiasi savo tėvų skyrybas nuslėpti nuo kaimynų! Ššš... tai graudžiai linksma istorija!

Mažyliai klausinėjo rašytojo įvairiausių linksmų klausimų!  Ar jis buvo šiek tiek išdykęs? Ar jis gerai mokėsi? Kokius žaidimus jis mėgo žaisti? Kokia buvo pirmoji jo perskaityta knyga? Ar jis sportuoja? Ar turi augintinių?

Fantastišką susitikimą užbaigėme atsisveikinimo ištrauka iš knygos „Gyveno kartą Lukošiukas“.  Koks stebuklingas susitikimas, pilnas istorijų, klausimų ir daug juoko! Ačiū, Vytautui Račickui, kad tiek džiaugsmo ir linksmybių atnešėte mūsų mažiesiems bibliotekos skaitytojams!