Įvykis

Susitikimas su rašytoja Rima Malickaite ir dailininke Marija Smirnovaite

2023 05 04

Kas reikalinga kuriant vaikišką knygą? Atraskime kūrybinį procesą su autorės ir iliustratorės duetu.

Į šį įkvėpiantį susitikimą su rašytoja, Nukryžiuotojo Kristaus seserų kongregacijos vienuole Rima Malickaitė ir dailininke Marija Smirnovaite susirinko Pasvalio „Lėvens“ pagrindinės mokyklos ir Pasvalio „Svalios“ progimnazijos ketvirtokai su mokytojomis Gražina Gegevičiene ir Vilma Armoniene.

Autorė su nuoširdžia šypsena ir iš laimės žibančiomis akimis gegužės 3 d. sveikino vaikus ir kvietė pasidalinti mintimis ir klausimais apie naująją autorės knygą „Dvi karalienės“ apie pavojais, apgavystėmis ir sunkumais išbandytą draugystę. Mažieji tryško smalsumu – norėjo viską sužinoti apie knygą, įkvėpimą, personažus, iliustracijas.

Autorė džiaugėsi galėdama atsakyti į jų klausimus ir pasidalino su vaikais savo knygos istorija. Ji papasakojo apie tai, kaip sėmėsi įkvėpimo savo personažams ir kaip dailininkė Marija Smirnovaitė atgaivino juos savo piešiniais.

Šalia autorės visą laiką buvusi knygų iliustratorė vaikams parodė keletą knygos iliustracijų, noriai atsakė į būsimų dailininkų klausimus.

Vaikai buvo nustebinti, kai sužinojo apie pasakojimo ir iliustravimo magiją. Jie įdėmiai klausėsi ir klausinėjo apgalvotų klausimų, o jų vaizduotė kibirkščiavo naujomis idėjomis.

Kaip smagus užsiėmimas, dailininkė padovanojo vaikams savo iliustracijomis dekoruotus skirtukus ir paprašė jų išlaisvinti savo vidinius menininkus bei pasijusti iliustratoriais ir taip papildyti skirtukus savo piešiniais. Spalvingais flomasteriais ir pieštukais vaikai leido skleistis savo kūrybiškumui, dekoruodami knygų skirtukus, įkvėptiems autorės knygos veikėjų.

Pasibaigus pristatymui, vaikai nekantriai rikiavosi į eilę, kad įsigytas knygas ir gautus skirtukus pasirašytų autorė ses. Rima Malickaitė. Su šypsenomis veiduose vaikai iš bibliotekos išėjo su savo naujais knygų skirtukais, jausdami įkvėpimą ir dėkingumą už galimybę susipažinti su mėgiamos knygos kūrėja.

Nuo šios dienos vaikai žinos, kad turėdami šiek tiek fantazijos ir daug kūrybiškumo, jie taip pat vieną dieną gali tapti autoriais ir iliustratoriais.