Įvykis

Susitikimas su gamtininku Mariumi Čepuliu

2023 09 21

Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyko įtaigus renginys – susitikimas su pripažintu gamtos fotografu, laidų vedėju, rašytoju Mariumi Čepuliu. Svarbiausias renginio akcentas – naujausios jo knygos „Ana Konda?“ pristatymas.

Marius Čepulis – gamtos entuziastas, aistringas laukinės gamtos fotografas, rašytojas. Giliai išmanydamas gamtos pasaulį ir norėdamas įamžinti kvapą gniaužiančius momentus, M. Čepulis įsitvirtino kaip žymi asmenybė gamtos fotografijos srityje. Jo darbai ne tik demonstruoja gyvūnų grožį, bet ir ugdo bei didina supratimą apie laukinės gamtos apsaugos svarbą.

„Ana Konda?“ yra nepaprasta knyga, nukelianti skaitytojus į vizualią kelionę po gamtą. Marius Čepulis užpildė jos puslapius stulbinančių fotografijų kolekcija, kurias padarė pats autorius. Kiekvienas vaizdas perteikia unikalią įvairių žavių būtybių perspektyvą, leidžiančią skaitytojams giliau suprasti jų gyvenimą ir elgesį.

Vienas iš pagrindinių knygos „Ana Konda?“ tikslų yra padėti skaitytojams geriau suprasti laukinius gyvūnus ir suteikti jiems žinių, kaip išvengti galimų pavojų susidūrus su šiais nuostabiais padarais. M. Čepulis dalijasi savo didele patirtimi ir įžvalgomis, užtikrindamas, kad skaitytojai visapusiškai suprastų gyvūnų karalystę ir išmoktų darniai sugyventi su gamta.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje visiems dalyviams suteikė praturtinančios patirties. Susirinkusieji turėjo galimybę pabendrauti su gerbiamu gamtos fotografu ir pasiklausyti jo įtaigių pasakojimų apie įvairius Lietuvos gyvūnus – ir kandančius, ir nekandančius. Renginys sukūrė unikalų objektyvą, per kurį dalyviai galėjo pamatyti ir įvertinti įvairią laukinę gamtą visiškai naujoje šviesoje.

Gamtininkas ragino dalyvius užduoti klausimus, skatindamas atvirą dialogą apie gamtos stebuklus. Dalyviai įgijo vertingų įžvalgų apie skirtingų rūšių elgesį, buveines ir ypatybes. Gilindamiesi į laukinių gyvūnų pasaulį, dalyviai giliau suvokė trapią ekosistemų pusiausvyrą ir biologinės įvairovės išsaugojimo svarbą.

Savo žaviu pasakojimu ir nuostabiais vaizdais M. Čepulis metė iššūkį įprastiniam laukinės gamtos suvokimui. Žiūrovai galėjo pamatyti gyvūnus iš naujos perspektyvos, peržengdami išankstines nuostatas ir atrasdami kiekvienos būtybės sudėtingą grožį. M. Čepulio sugebėjimas įamžinti retus gyvūnus ir parodyti juos per objektyvą paliko dalyvius sužavėtus, įkvėpė jiems norą ugdyti pagarbą gamtos pasauliui.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu ir jo knygos „Ana Konda?  buvo ilgai lauktas renginys. Išskirtine fotografija ir įžvalgiu pasakojimu Marius sėkmingai atvėrė langą į laukinių gyvūnų pasaulį. Skaitytojai ir dalyviai dabar turi gilesnį gamtos supratimą ir žinių, kaip saugiai susidurti su laukine gamta. Knyga „Ana Konda?“ tarnauja kaip neįkainojamas išteklius, įkvepiantis mus visus vertinti ir saugoti nuostabias būtybes, kurios dalijasi mūsų planeta.