Įvykis

Skaitymo ir gyvo piešimo pasirodymas „Meškiukas Rudnosiukas“

2023 09 19

Pasakos jau seniai pavergė viso pasaulio vaikų širdis ir vaizduotę. Jie nukelia mus į magiškas sferas, pilnas kalbančių gyvūnų, drąsių herojų ir kerinčių nuotykių. Miestelyje, vadinamame Žadeikiais, Bernardo Brazdžionio edukaciniame centre vyko skaitymo ir gyvo piešimo spektaklis „Meškiukas Rudnosiukas“. Šis unikalus renginys žaismingai ir originaliai atgaivino mylimo vaikų klasiko Vytės Nemunėlio „Meškiuką Rudnosiuką“. Bendromis aktorės Sigitos Kamandulienės ir iliustratorės Gretos Alice pastangomis pasaka vaikų akyse virto vaizdine istorija.

„Meškiuko Rudnosiuko“ pasirodymas vyko nuostabios rudenėjančios gamtos fone, supančiame Bernardo Brazdžionio ugdymo centrą. Lapams dabinantis ryškiais oranžinės ir auksinės spalvos atspalviais, atmosfera prisipildė šilumos ir ramybės. Ši natūrali aplinka buvo puiki scena stebuklingai pasakai, panardinanti žiūrovus į sezono grožį.

Aktorė Sigita Kamandulienė įtaigiu pasakojimu įkvėpė „Meškiuko Rudnosiuko“ personažams gyvybės. Savo išraiškingu balsu ir animuotais gestais ji nukėlė žiūrovus į pasakos pasaulį. Vaikai ir suaugusieji buvo sužavėti jos sugebėjimo kiekvieną personažą atgaivinti, priversdami juos juoktis, aiktelėti ir įsijausti į besiskleidžiančią istoriją.

Kol Sigita Kamandulienė pasakojo istoriją, iliustratorė Greta Alice užbūrė žiūrovus meniniu talentu. Sumaniais pieštuko judesiais ji pasakos žodžius pavertė ryškiomis ir patraukliomis iliustracijomis. Kiekvienas piešinys atsiskleidė realiu laiku, todėl žiūrovai galėjo pamatyti kūrimo procesą. Vaikų akys nušvito iš nuostabos, kai jų tik įsivaizduoti personažai atgijo popieriuje.

Gyvo pasakojimo ir iliustracijų derinys sukūrė tikrai nepakartojamą ir įtraukiantį potyrį žiūrovams. Vaikai buvo ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs pasakojimo dalyviai. Jie nekantriai stebėjo, kaip keičiasi iliustracijos, kurios atvaizdavo Sigitos Kamandulienės įgarsintus veikėjus ir įvykius.

Viso „Meškiuko Rudnosiuko“ pasirodymo metu salę užpildė šypsenos ir susižavėjimas. Vaikus džiugino skirtingos Sigitos Kamandulienės ir Gretos Alisos pateiktos pasakos interpretacijos. Kiekviena iliustracija įnešė į istoriją naujų potyrių, užfiksuodama veikėjų esmę ir jų emocijas. Žiūrovų reakcijos liudijo, kad meno ir pasakojimo galia gali sukelti džiaugsmą ir nuostabą tiek mažų, tiek vyresnių žmonių širdyse.

„Meškiuko Rudnosiuko“ sėkmę galima sieti su sklandžiu aktorės Sigitos Kamandulienės ir gyvos iliustratorės Gretos Alice bendradarbiavimu. Šis daugiadisciplininis požiūris parodė skirtingų meno formų sujungimo galią sukurti kažką tikrai nepaprasto.

„Meškiukas Rudnosiukas“ primena, kad pasakos ir toliau užburia ir įtraukia net ir skaitmeniniame amžiuje. Pasinaudokime pasakojimo magija ir išsaugokime vaizduotės dvasią ateinančioms kartoms.

Renginį dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Pasvalio rajono savivaldybė.