Įvykis

Piešinių-plakatų „Renkuosi kvėpuoti laisvai“ parodos atidarymas

2023 05 31

Pasaulinę dieną be tabako įprasminome spalvingos, informatyvios piešinių-plakatų „Renkuosi kvėpuoti laisvai“ parodos atidarymu Atvirame jaunimo centre ir vienos iš renginio organizatorių – Pasvalio visuomenės sveikatos biuro atstovės Augustės Gražinės skaidrių pristatymu apie rūkymo žalą.

Į šį renginį susirinko gausus būrys moksleivių ir kitų svečių.

Pasvalio Atviro jaunimo centro vyr. specialistė Gintarė Gikienė kvietė susirinkusiuosius džiaugtis ta diena, kurioje gyvename bei mėgautis tuo, ką turime. Ji linkėjo būti sveikais, kvėpuoti laisvai, giliai sveiką ir tyrą orą bei mėgautis ta paskutine pavasarine diena, kuri turi tiek daug žalumos.

Susirinkusiesiems kalbėta apie rūkymo žalą mūsų visų sveikatai, įvairius mitus ir faktus bei kodėl verta atsisakyti šio žalingo įpročio. Po išsamios pranešėjos Augustės kalbos, visi norintieji galėjo jai užduoti rūpimus klausimus.

Pasibaigus diskusijai, svečiai pakviesti apžiūrėti parodą, puikiai atliepiančią šios dienos temą.

Džiaugiamės turėję progą iš arti pamatyti, išgirsti ir pačius parodos autorius. Dalis iš jų susirinkusiesiems atskleidė savo piešinių pagrindinę mintį bei įvairias sąsajas, kylančias interpretuojant šią, mūsų sveikatai svarbią temą. Tikimės, kad ir mūsų lankytojai išvydę ekspoziciją, bent minutėlę prie jos stabtelės, susimąstys bei į šį jau daugumai įprastą reiškinį paskatins pažvelgti kiek kitaip. O galbūt įkvėps gyventi sveikiau.

Atsidėkodamos ir skatindamos jaunuosius kūrėjus ir toliau kurti, organizatorės įteikė atminimo dovanėles.

Norintieji įkvėpti, atsipalaiduoti ir pasimėgauti ramybe buvo kviečiami į Kvapų ir ramybės kambarį.