Įvykis

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 11-os klasės mokinių vizitas

2023 01 27

Sausio 26 d. bibliotekoje lankėsi Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 11-os klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Vaida Garbštiene.

Svečių tikslas – susipažinti su Interneto skaityklos, Krašto galerijos bei Garso ir vaizdo įrašų studijos teikiamomis paslaugomis.

Iš pradžių susirinkusiesiems buvo aprodyta Interneto skaitykla. Su siūlomu paslaugų asortimentu supažindino vyresn. bibliografė Nijolė Banelienė. Darbuotoja papasakojo, kokio pobūdžio informaciją čia galima rasti, kaip klasifikuojami, rūšiuojami ir išduodami leidiniai. Nemažo mokinių susidomėjimo sulaukė žodynai ir enciklopedijos. Su leidiniais svečiai galėjo susipažinti ne tik klausydami darbuotojos pasakojimo, bet ir juos vartydami.

Kita erdvė – Krašto galerija, kurią aprodė ir pristatė vyresn. bibliotekininkės Toma Mikalajūnaitė ir Vaiva Samulėnienė.
Dalyviai buvo supažindinti su Krašto galerijos parodiniais dokumentais ir lankytinų vietų žemėlapiu. Taip pat su eksponuojamomis parodomis, o savo pažintį su šia erdve užbaigė išbandydami užduotis Krašto galerijos interaktyviame terminale bei įsiamžindami bendrai nuotraukai.

Paskui savo apsilankymą tęsė modernioje Garso ir vaizdo įrašų studijoje. Erdvės darbuotojas – Vidmantas Skvireckas pristatė programinę ir techninę įrangą profesionaliems garso įrašams, vinilinių plokštelių kolekciją, instrumentus ir kitas priemones bei kvietė svečius išbandyti.

Šalia esančioje „Mono arba stereo“ erdvėje mokiniai galėjo leistis į virtualią kelionę su virtualios realybės akiniais. O kol leidosi, erdvės darbuotoja – vyresn. bibliotekininkė darbui su jaunimu Vaida Gabrienė trumpai pristatė kitas paslaugas bei kvietė svečius pas mus grįžti bei mėgautis visa paslaugų įvairove.