Įvykis

Metodinė bibliotekininkų diena ir bibliotekos 85-mečio baigiamasis renginys „Pasvalio biblioteka. Istorijos akcentai ir ateities įžvalgos“

2023 01 27

Šiandien bibliotekoje vyko metodinė bibliotekininkų diena ir bibliotekos 85-mečio baigiamasis renginys „Pasvalio biblioteka. Istorijos akcentai ir ateities įžvalgos“. Nuo ryto į renginį sugūžėjo Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos padalinių atstovai ir kviestiniai svečiai. Inovacijų, metodikos ir informacijos išteklių centro vyr. metodininkė Rita Baltrukienė pristatė bibliotekų 2023-ųjų metų darbo planus. Taip pat buvo aptarti iškilę klausimai, apžvelgtos ir analizuotos rajono bibliotekų metinės ataskaitos.
Bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė pristatė praėjusiųjų metų bibliotekos veiklas. Ji pasidžiaugė pandemijos pabaiga ir kvietė susirinkusiuosius grįžti laiku atgal į 2022-uosius metus bei pažvelgti į kiekvieno mėnesio išskirtą svarbiausią akcentą. Bibliotekoje vyko daugybė renginių, edukacijų, užsiėmimų, susitikimų. Bibliotekos darbuotojai vyko į parodas ir mokymus pristatyti savo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Biblioteka ir jos veiklos buvo pristatomos ir Lietuvos televizijų laidose.
Direktorė sakė, kad šiais metais planų yra ne mažiau nei praėjusiais metais. O didžiausias džiaugsmas bibliotekos 85-mečio dovana – oranžerijos atidarymas, į kurį bus kviečiami visi Pasvalio rajono gyventojai. Taip pat bus skelbiama akcija „Dovanokite bibliotekai gėlę, nes mes turime gražią oranžeriją“. Biblioteka po pristatymo sulaukė ir sveikinimų su dovanomis būsimai oranžerijai ir ne tik. Naujos gėlės kol kas papuoš bibliotekos erdves, kol numatyta erdvė bus paruošta.
Vyr. bibliografas Sigitas Kanišauskas pristatė bibliotekos 2008–2022 metų veiklą. Kultūrinės veiklos vyr. vadybininkė Edita Jareckaite kalbėjo apie projektinę veiklą, o vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė pademonstravo virtualų turą „Knygos kelias: nuo knygnešių iki modernios bibliotekos“ (http://knygoskelias.psvb.lt/). Atviro jaunimo centro vyr. specialistė Gintarė Gikienė išdėstė „2022 m. Jaunimo metai“ veiklas. Prof. Algio Mickūno filosofijos centro koordinatorė Kotryna Kraptavičiūtė pristatė Filosofijos centro įkūrimą, veiklas ir ateities planus.
Renginio pabaigoje įvyko nuotaikinga diskusija apie bibliotekos ateitį su direktore ir „Darbo“ laikraščio redaktoriumi Viktoru Stanislovaičiu. Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, tardamas žodį atvykusiems, užtikrino, kad Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka gyvavo ir dar tikrai gyvuos. Juk 85 metai dar ne riba.
Dalijamės renginio akimirkomis.