Įvykis

Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvių „Pats sau“ komandos organizuojama virtuali kūrybinė edukacija „Kryžiukai nuliukai“

2024 06 06

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos antros klasės moksleiviai su juos atlydėjusia mokytoja dalyvavo Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvių „Pats sau“ komandos organizuojamoje virtualioje kūrybinėje edukacijoje „Kryžiukai nuliukai“, kuri vyko birželio 6 d., ketvirtadienį, 10.00–11.30 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Žaliojoje erdvėje (I a.).

LNB edukatoriai Agnė ir Donatas dalyviams pristatė šį vieną ilgiausiai išsilaikiusių žaidimų.
Ar žinojote, kad pirmasis kryžiukų nuliukų variantas buvo žaidžiamas dar Romos imperijoje apie I a. prieš Kristų ir buvo vadinamas terni lapilli, kas reiškė „3 akmenukai iškart“? Visą šią informaciją mums pateikė edukatoriai bei žaismingai ir vaizdžiai pristatė minėtąjį žaidimą. Taip pat parodė, kaip pasigaminti.

Pasiklausę pristatymo, vaikai patys pasigamino šio įdomaus žaidimo lentą bei išbandė save žaisdami.

Po šios edukacijos bibliotekininkės Lijana ir Dalia supažindino moksleivius su kasmetiniu tradiciniu skaitymo iššūkiu „Vasara su knyga“, pristatė užduotis, taisykles, kvietė, prisijungti ir dalyvauti šiame skaitymo nuotykyje.