Įvykis

Lapkričio 14–18 d. bibliotekoje minėjome Šiaurės šalių literatūros savaitę

2022 11 18

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos jau trečią dešimtmetį vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui bei pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Ta proga mūsų bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.) vyko Martin Glaz Serup ir Malin Kivela paveikslėlių knygos „Jei sutiktum lokį“ ištraukos garsinis skaitymas. Ištrauką skaitė, su renginiu supažindino bibliotekininkė Dalia Šedienė. Dalyvavo Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos 2 klasės mokiniai ir pradinio ugdymo mokytoja Roma Kanapeckienė. Taip pat 3a klasės mokiniai ir pradinio ugdymo mokytoja Daiva Norvaišienė.

„Jei sutiktum lokį“ – šilto humoro pilna knygelė, kuri nagrinėja klausimą, ką reikėtų daryti sutikus lokį. Tai istorija apie veikėją, išsiruošusį į žygį miške, tačiau pagrindinis knygos veikėjas yra lokys. Žmogaus ir lokio susitikimas yra aprašomas žaismingai rimtai, visas pasakojimas balansuoja tarp faktų ir išmonės. Nėra jokios prasmės bėgti, nes lokys už žmogų greitesnis. Jokiu būdu nerėk. Geriau su lokiu pasikalbėk apie orą ar suskelk jam kokį juokelį. Greičiausiai tu tikrai pieši geriau nei lokys.

Išklausę šią nuotaikingą istoriją, vaikai toliau turiningai ir linksmai leido laiką bibliotekoje. Žaidė įvairius stalo žaidimus, išbandė interaktyvias grindis. Taip pat programuojamus robotukus, įvairius konstruktorius bei lavinamuosius žaidimus.