Įvykis

Kraštiečio enciklopedininko Antano Elizeušo Račio žmona Laima ir duktė Dalia lankėsi bibliotekoje

2023 03 20

Praeitą savaitę mūsų biblioteką aplankė filologo, redaktoriaus, enciklopedininko, daugiatomės „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ (VLE) vyriausiojo redaktoriaus, Pasvalio krašto Garbės piliečio (po mirties) Antano Elizeušo Račio (1936–2021) žmona Laima Račienė ir duktė Dalia Bukelienė.

Susitikimas buvo jaukus ir mielas. Bibliotekininkės jau ne pirmą kartą susitinka su enciklopedininko A. E. Račio šeimos nariais. Graži draugystė tęsiasi jau metus. Pirmas susitikimas įvyko 2022 metų kovo mėnesį.

Tada enciklopedininko duktė Dalia rinko medžiagą jau antrajai knygai apie tėvą, monografijai „Iš Stebeikių kaimo pakraštėlio“. Po tėvo mirties tvarkydama jo rankraščius, archyvus, rado keletą sąsiuvinių su jaunystės laikų eilėraščiais. „Žinojau, kad tėtis rašė eilėraščius, tačiau niekada nebuvau jų skaičiusi. Su mama nusprendėme juos išleisti atskira knygele. Manome, kad tai yra gražus pagarbos ženklas.“

Dalia su savo mama bibliotekos Rankraštynui jau yra padovanojusios keletą enciklopedininko rašiklių ir rankraščių. Rankraščių skaitmeninės kopijos, gavus sutikimą, yra keliamos į e. biblioteką „Pasvalia“ (http://www.pasvalia.lt/). 

Nuolat bibliotekai ir jos skaitytojams dovanoja taip pat ir įvairiausių knygų, kurias visą savo gyvenimą skaitė, kaupė, kolekcionavo A. E. Račis.

Dėkojame viešnioms už apsilankymą, už gerą, draugišką žodį ir bendrystę.     

Parengė vyr. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė