Įvykis

Knygos „Algirdas Lukštas. Mano Mokytojas“, kurią sudarė dailininko dukterėčia Asta Bendoraitienė, pristatymas

2024 03 29

„Laikas nuvalo mūsų atmintį. Bet kažkas lieka. Lieka pats laikas, atsiminimai, kūryba...“

Kovo 29 d. po Metodinės dienos trapių akvarelių, atspaustų ant drobės, apsuptyje susitikome su kraštiete, knygos „Algirdas Lukštas. Mano Mokytojas“ sudarytoja, Asta Bendoraitiene.

Viešnią pristatė susitikimą vedusi bibliotekininkė Irena Povilionienė.

Džiugu, kad šiame renginyje tuo pačiu turėjome puikią galimybę prisiminti dailininką ir pedagogą Algirdą Lukštą, mūsų kraštui svarbią asmenybę iš Norių kaimo, daugelį išmokiusią pajusti gyvenimo atspalvius. Išgirsti knygos „Algirdas Lukštas. Mano Mokytojas“ sudarytojos, dailininko dukterėčios Astos Bendoraitienės pasakojimų, prisiminimų. Pokalbyje atskleistas dukterėčios ir dėdės glaudus ryšis. Susitikime buvo apžvelgtas dailininko gyvenimo ir kūrybos kelias, parodyta keletas filmuotos medžiagos fragmentų, pristatyta viešnios knyga. Leidinys gimė iš noro perduoti, parodyti dailininko, mokytojo kūrybinį palikimą ateities kartoms, palikti prisiminimą Pasvalio krašto žmonėms.

„Charizmatiška A. Lukšto asmenybė daugeliui yra palikusi neišdildomą įspūdį – jo rankų gestai, kalba, kupina įdomių posakių. Vienas tokių buvo mokytojo pasakymas, kad per gyvenimą jis ėjo lyg dainuodamas. A. Lukštas – legenda“, – pabrėžia tapytojas G. Vaičys. Tai tik vienas iš daugelio nuoširdžių apibūdinimų, atliepiančių šios asmenybės grožį. Visą tai ir dar daugiau galime pajusti vartydami minėtą knygą, kurią po renginio visi norintieji galėjo įsigyti su jos sudarytojos autografu. A. Bendoraitienės dovanotą knygą galėsite pavartyti, paskaityti mūsų bibliotekoje.