Įvykis

Kino seansas bibliotekoje

2022 09 15

Bibliotekos mansarda laikinai tapo kino sale... Ir buvo sausakimša! Stebėjome Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio antrąją programą „Trumpi, bet filmai: Lietuviškos istorijos 2“.
Dienos repertuarą pristatė bibliotekos savanorės gimnazistės Vėjūnė Mataitytė bei Areta Tirilytė. Ačiū joms! (Beje, su merginomis supažindinsime kituose mūsų feisbuko įrašuose!)
Į filmų peržiūrą iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos atėjo jaunuoliai su auklėtoju Faustu Petriškiu. Atvyko mokytojos Jurgita Vaišnienė ir Jolanta Baltaragienė iš Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos. Mūsų edukatorius Dainius Vareikia po kino seanso svečiams Atvirame jaunimo centre pravedė ir ekskursiją!
Kaip gimsta dviejų žmonių santykis? Kodėl kartais nejauku? Galbūt galime būti nuoširdesni? Ryžtingesni arba švelnesni? Atidesni kitam? Patiems sau? O kur yra mūsų ribos? Su kuo galime taikstytis, o kas verčia kovoti? Kodėl ne visada pavyksta? Šie ir daug kitų klausimų kilo stebint penkis trumpuosius lietuvių kūrėjų filmus: „Viskas gerai“, „Aš buvau Maksas“, „Miegamasis rajonas“, „Tėtušis“, „Paskutinis kartas“.
Dėkojame festivalio rengėjams, dalyviams bei linkime įdomių aptarimų ir atradimų!