Įvykis

Kęstučio Virgilijaus Henriko Vaičiūno parodos pristatymas

2024 07 05

Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena.
Liepos 5 d. ją įprasminome Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) nario Kęstučio Virgilijaus Henriko Vaičiūno parodos pristatymu bibliotekos Konferencijų salėje.

Muzikinius kūrinius atliko Pasvalio kultūros centro Daujėnų skyriaus meno vadovė Audronė Jovaišienė. Skambėjo kūriniai pagal žinomų poetų eiles, taip pat ir pačios atlikėjos eilės atgijusios muzikoje. Visa tai buvo dedikuota Lietuvai, tuo pačiu puikiai atliepė ir šio renginio temą.

Bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė pasidžiaugė atvykusiu autoriumi, kaip ir ji kilusiu iš Kupiškio krašto, ilgamečiu ryšiu dar užsimezgusiu Raguvos vidurinėje mokykloje, pasidalijo prisiminimais.

Kęstutis Virgilijus Henrikas Vaičiūnas susirinkusiesiems atskleidė kaip kilo mintis „tapyti Lietuvą“. Paaiškėjo, kad taip autorius siekė atskleisti, parodyti mūsų šalies grožį, norėjo kad išliktume vieningi, saugantys ir branginantys savo šalį.

Parodos autorius piešti pamėgo dar vaikystėje. Giliau domėtis daile pradėjo studijų metais. Aktyviai pradėjo tapyti prieš keletą metų baigęs darbinę veiklą. Tokiu būdu kūrėjas įprasmina savo laiką bei kitiems dovanoja dalelę trapaus Lietuvos grožio. Jis atskleidžiamas šviesiuose, švelnių pastelinių spalvų paveiksluose.

Kęstutis Vaičiūnas išreiškė didelį susižavėjimą impresionistų meistrais, galbūt todėl jo paveiksluose nugulė spalvingi taškeliai, iš kurių gausybės ir susideda visi paveikslų objektai. Visi darbai – susiję su Lietuvos istorija – gamtos apsuptyje vaizduojamos pilys, bažnyčios, tiltai, kiti architektūriniai paminklai bei atmintinos vietos – keliančios sentimentus pačiam autoriui.

Nebūtina vykti į tolimiausius pasaulio kampelius, kad grožėtumėmės dar neregėtomis vietomis. Tas vietas galime rasti ir čia – mūsų brangioje šalyje. Tik reikia mokėti stabtelėti ir prieš Jūsų akis atsivers gražiausi gamtos lobynai su įstabiais praeitį menančiais architektūriniais objektais.
Džiaugiamės, kad dalį jų galėjome išvysti mūsų svečio, tautodailininko Kęstučio Virgilijaus Henriko Vaičiūno darbuose.

Mielai kviečiame Jus ateiti bei pasigrožėti autoriaus kūryba. Paroda eksponuojama bibliotekos Konferencijų salėje (III a.), veiks dar dvi savaites.