Įvykis

Erasmus+ svečiai bibliotekoje

2023 03 22

Kovo 21 d. biblioteką aplankė pagal Erasmus+ programą į Pasvalį atvykęs jaunimas. Kovo 20-24 dienomis Pasvalio muzikos mokykloje vyksta projekto „Daugiakultūriškumas – priemonė jaunimo integracijai į visuomeninį, socialinį, kultūrinį, politinį Europos šalių gyvenimą“ veiklų savaitė. Antrąją šio projekto dieną į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką atvyko šio projekto partneriai iš Portugalijos, Rumunijos ir Pasvalio muzikos mokyklų.

Svečiai apsilankė Garso ir vaizdo įrašų studijoje. Ten jie išbandė muzikinius instrumentus, dainavo ir įrašė dainas. Svečiai aplankė rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarį, kurį ne tik apžiūrėjo, buvo trumpai supažindinti su rašytojo nueitu gyvenimo keliu, kūrybos palikimu, bet ir išbandė edukacines priemones. Taip pat trumpai užsuko į Jono Mikelinsko biblioteką. Žavėjosi rašytojo jubiliejinių juostų kolekcija. Ekskursijos metu projekto dalyviai pasinaudojo galimybe atsipalaiduoti masažiniuose foteliuose eterinių aliejų aromatų apsuptyje.

Po pažintinės ekskursijos bibliotekoje svečiai laiką leido Atvirame jaunimo centre. Ten jie atliko kitas užduotis, šnekučiavosi ir aptarė šios dienos įspūdžius.

Apie šį vizitą bibliotekai primins užsieniečių palikta trumpa žinutė M. Katiliškio atminimo kambario Svečių knygoje „Portugal esteve aqui!“ (lt. Portugalija buvo čia!).