Įvykis

Edukacija „Iš paukštelių gyvenimo...“

2023 03 15

Kovo 15 dieną Mokymų ir edukacijų erdvėje vyko edukacija „Iš paukštelių gyvenimo...“. Joje dalyvavo Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniai su atlydėjusiomis mokytojomis Ingrida Mainionyte ir Simona Kondrotiene.

Bibliotekininkė Dalia, rodydama spalvingas skaidres, susirinkusiuosius supažindino su paukščių rūšimis, jų skiriamaisiais bruožais, mitybos ypatumais, lesinimo būdais, netinkamais lesinti naudojamais produktais, atskleidė, kaip patiems paruošti „Paukščių pyragą“.

Dėl permainingų ir vis dar šalčiu dvelkiančių orų, sparnuoti giesmininkai ne retai užklysta arčiau žmonių apgyvendintų teritorijų.
Kaip ir minėjo Dalia – paukšteliams išgyventi – reikalingas lesalas. Kiekvienas iš mūsų galime juo pradžiuginti sparnuočius. O norėdami išlaikyti tampresnę draugystę, galime paukšteliams sukurti lesyklėlę. Kaip ją pasigaminti svečiams parodė ir su gamybos procesu supažindino bibliotekininkės Dalia ir Rasa.

Vaikams buvo pristatytos ir knygos: Prano Mašioto „Paukštelio laiškas vaikučiams“, Salemono Paltanavičiaus ir Vytauto Kandroto „Gamta“, Salemono Paltanavičiaus „Paukščiai mūsų lesykloje“ ir „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“ – puikiai atspindinčios pamokos temą.

O kaip gi be žaidimų? Vaikai išbandė interaktyvias grindis, stalo futbolą ir kitus stalo žaidimus.

Džiaugiamės svečių susidomėjimu bei maloniai laukiame Jų kitose bibliotekos siūlomose edukacijose.