Įvykis

Edukacija „Gražiai kalbu, linksmai žaidžiu“

2023 02 28

Kalba – savita kiekvienos tautos ypatybė, mąstymo išraiška. Štai kodėl šiais laikais kiekviena tauta siekia išsaugoti savo kalbą, ja perteikia savitą pasaulio suvokimo būdą.
Sakoma, kad tokios kalbos, kuri būtų tokia archajiška ir tuo pačiu tokia moderni, pasaulyje daugiau nėra. Mes turime šitą kalbą, todėl džiaukimės ir didžiuokimės ja.

Šiandien bibliotekos Mokymų ir edukacijų erdvėje vyko edukacija „Gražiai kalbu, linksmai žaidžiu“, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Joje dalyvavo Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniai su atlydėjusia lietuvių kalbos mokytoja Simona Kondrotiene ir bibliotekininke Dalia Bielskiene.

Vyr. bibliotekininkė Rasa Milerienė susirinkusiesiems pasakojo apie gimtosios kalbos grožį, dalijosi įvairiais faktais apie ją. Taip pat trumpai pristatė rašytojos Ramutės Skučaitės lavinamąsias knygas: „Galvoti verta kiekvieną kartą!“, „Koks gi žodis pasirodys?“, „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“ puikiai atliepiančias bei tinkančias šiai progai.

Vėliau Rasa svečius kvietė žaisti atraktyvų žaidimą „Mįslių kraitelė“. Suskirstyti komandomis – mokiniai bandė įminti bibliotekininkės skaitomas eiliuotas mįsles. Prieš tai kiekvienai komandai buvo išdalytos žaismingos kortelės – imituojančios sūrio griežinėlius su skylutėmis rezultatams žymėti. Įminus mįslę jos buvo palaipsniui užpildomos.

Džiaugiamės svečių susidomėjimu ir aktyvumu. Maloniai Jų lauksime ir kitose mūsų bibliotekos siūlomose edukacijose.