Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Prezidentas. Andrius Tapinas

Amerika be dangoraižių. Eglė Gerulaitytė

Amerika be dangoraižių

Antroji po pasaulį motociklu keliaujančios Eglės Gerulaitytės knyga „Amerika be dangoraižių. Bastūnės liudijimai 2" pasakoja apie Eglės keliones po Šiaurės Ameriką ir Karibų šalis. Netradicinis požiūris, nuolatinis nuotykių troškimas tiesiog veržiasi iš knygos puslapių ir dar kartą įrodo pačios autorės žodžius, kad tik metusi kelią dėl takelio ji atrado kelionių žavesį.

Kelionės dienoraštis „Amerika be dangoraižių" – tai antrasis Eglės Gerulaitytės pasakojimas apie keliones motociklu. Pirmoji knyga „Bastūnės liudijimai" (2017 m.) atskleidė autorės nuotykius Pietų Amerikoje, o ši pasakoja apie įspūdingas Šiaurės Amerikos ir Karibų šalių vietoves, kurias pasiekti įmanoma tik keliaujant panašiai kaip autorė – motociklu, bekele – šios vietos neprieinamos jokiam lėktuvui, traukiniui, o dažnai ir automobiliui.

Skaitytojams Eglė Gerulaitytė pasakoja apie savo nepaprastus susitikimus su aligatorių medžiotojais, vudu raganomis, Niufaundlendo žvejais, indėnais Meksikoje ir Gvatemaloje. Ji keliauja ir į socialistinę Kubą, ir į Uolinius kalnus, bendrauja su mažiausių Karibų salų gentimis, navahų pėdsekiais ar Kolorado elnių medžiotojais, sutinka Oklahomos galvijų piemenis ir Luizianos pelkių raganas. Istorijos kartais atrodo neįtikėtinos - tai pasauliai, kurių neįmanoma pažinti keliaujant įprastai, žmonės, kurių nesutiksi būdamas tiesiog turistas.

Smėlio audros, pūgos, stingdantis šaltis, nepakeliamas karštis, neprognozuojama bekelė... Eglė Gerulaitytė patyrė viską, kas tik įmanoma, darė klaidų, pasitikėjo žmonėmis ir ieškojo savęs. Knygoje „Amerika be dangoraižių" ji pasakoja savo istoriją, kurioje ryškiausiai spindi paprastų paprasčiausia tiesa – žmonės visur panašūs. Turint galvoje visus gyvenimo, aplinkybių ir patirčių skirtumus, vis tiek visi išlaiko esminius žmogiškumo bruožus – visi žmonės iš prigimties yra geri ir visi trokšta tų pačių dalykų.

Eglė Gerulaitytė (g. 1985 m.) – keliautoja, rašytoja, žurnalistė. Išleido dvi knygas apie savo keliones motociklu po Pietų ir Šiaurės Ameriką.

E. Gerulaitytė Vilniaus universitete studijavo filosofiją, vėliau – tarptautinius santykius. Studijas metė ir išvyko į Pietų Ameriką motociklu. Šiuo metu užsidirba rašydama straipsnius įvairiems Lietuvos ir užsienio leidiniams, tarp jų „BBC Travel", „Adventure Motorcycle", „Bust", „ADV Pulse" ir kiti JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos leidiniai. Ji ir toliau keliauja, tik dabar tai daro ne viena, o su savo gyvenimo ir kelionių draugu.

Daugiau naujų knygų