Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Prezidentas. Andrius Tapinas

Tavo likimo krašteliu einu. Rasa Sagė

Tavo likimo krašteliu einu

Antrasis lietuvių rašytojos Rasos Sagės romanas „Tavo likimo krašteliu einu" pasakoja apie žmonių santykius, apie tai, kaip menkiausias mūsų poelgis ar žodis keičia ir mūsų pačių, ir kitų likimus. Tai psichologinis romanas, jo veikėjai – kasdien mūsų sutinkami žmonės, su kuriais lengva susitapatinti.

Simona ir Auga - kolegės, dirbančios toje pačioje įmonėje ir net tame pačiame kabinete. Jos nori tapti draugėmis, tačiau merginos tokios skirtingos, kad tampa aišku, jog tai tiesiog neįmanoma. Įtampa tarp merginų pasiekia piką, jų santykiai ima trukdyti ir bendradarbiams... Galbūt išeitis būtų tiesiog atleisti vieną iš jų, tačiau viskas ne taip paprasta. Auga yra įmonės savininko Martyno draugė ir dirba įmonėje nuo pat jos įkūrimo, o Simona stebina gebėjimu įveikti net sunkiausias užduotis. Vis dėlto įmonės vadovai randa išeitį. Tokią, kuri pakeis ne tik merginų, bet ir visų su jomis susijusių žmonių gyvenimus.

Rašytoja Rasa Sagė jau seniai domisi psichologija, o ypač žmonių santykiais, ji rašo tinklaraštį apie santykius, todėl natūralu, kad romane „Tavo likimo krašteliu einu" ji kalba sau ir visiems žmonėms aktualiomis temomis – meilė, neapykanta, konkurencija, vienatvė. Autorė nebijo gilintis į skaudžias, tačiau žmogiškas temas apie praradimą ir tuščius lūkesčius, jos veikėjai tikroviški ir artimi – tokie, kokius galime kasdien sutikti gatvėje, darbe ar namuose. „Tavo likimo krašteliu einu" – tai pasakojimas apie kiekvieno žmogaus galią keisti kitų likimus.

Pati autorė romaną apibūdina pasitelkdama vandens įvaizdį, ji sako, jog mūsų veiksmai, poelgiai ar net žodžiai yra tarsi akmenukas, kurį metame į ramų vandenį ir sukeliame aplink sklindančius ratilus. Tie ratilai – tarsi energija, kurią paleisdami į išorę, keičiame nusistovėjusią tvarką ar būseną.

Daugiau naujų knygų