Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Lituanica. Nematoma pusė. Gražina K. Sviderskytė

Kasdienė malonė. William Kent Krueger

Kasdienė malonė

JAV rašytojas William Kent Krueger sukūrė istoriją apie pyktį, mirtį ir nesuvokiamą Dievo planą „Kasdienė malonė". Kaip paaugliui išgyventi tragediją, kurią sunkiai pakeltų net suaugusieji?

961 metais Jungtinėse Valstijose atgimsta viltis ir žmones vėl užvaldo svajonės apie gerą gyvenimą. Prezidentu tapus J. F. Kenedžiui pasaulis pamažu ima keistis, o nuotaikos pastebimai gerėja. Tačiau ne trylikamečiui Frenkui Dramui. Jam tą vasarą tenka išgyventi daugybę mirties pavidalų. Nelaimingas atsitikimas, gamta, savižudybė, žmogžudystė...

Frenko vasara prasidėjo mąstant apie paaugliui įprastus dalykus ir planuojant įprastus užsiėmimus, tačiau netikėtai jo šeimą ištinka tragedija. Miršta Frenko tėvą pastorius, jo aistringa ir artistiška mama, vyresnė sesuo, susiruošusi studijuoti prestižinėje Džiuljardo muzikos mokykloje ir jaunesnysis ne pagal metus protingas brolis. Frenkas staiga atsiduria suaugusiųjų pasaulyje, kupiname paslapčių, melų ir išdavysčių. Ir jis turi demonstruoti brandą ir ištvermę, reikalaujamą iš kur kas vyresnių nei trylikos metų žmonių.

Iš pirmo žvilgsnio romanas „Kasdienė malonė" yra žmogžudystės istorija, tačiau knygos šerdis – berniuko, jo šeimos ir viso miestelio istorija. Prabėgus keturiasdešimčiai metų nuo tos lemtingos vasaros Frenkas pasakoja istoriją apie gyvenimą berniuko, atsidūrusio tarpduryje ir turinčio žengti į suaugusio vyro pasaulį. Jis stengiasi suprasti tą pasaulį, kuris, atrodo, tiesiog griūva.

„Kasdienė malonė" – tai nepamirštama knyga apie baisią išminties kainą ir nesibaigiančios Dievo malonės atradimą.

William Kent Krueger (g. 1950 m.) – JAV rašytojas, kurį labiausiai išgarsino paslaptingų detektyvinių istorijų serija apie buvusį šerifą Korką O'Konorą. Autorius yra pelnęs daugybę literatūrinių apdovanojimų. Romanas „Kasdienė malonė" kritikų ir skaitytojų buvo sutiktas su dideliu smalsumu ir sulaukė pripažinimo, už jį autorius pelnė „Edgar Award" apdovanojimą.

Daugiau naujų knygų