Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Lituanica. Nematoma pusė. Gražina K. Sviderskytė

Šanchajaus istorijos. Arvydas Juozaitis

Šanchajaus istorijos

Filosofijos daktaro, žinomo visuomenės veikėjo Arvydo Juozaičio novelių knyga „Šanchajaus istorijos" pirmą kartą buvo išleista 1995 metais. Tai buvo pirmoji šio autoriaus grožinė knyga.

10 novelių knygoje „Šanchajaus istorijos" gyvi, jautrūs ir dramatiški pasakojimai. Paskaitęs šią knygą, teatro režisierius Gytis Padegimas pasiūlė autoriui rašyti pjeses teatrui. Tuomet prasidėjo artimesnis autoriaus bendravimas su scena.

Arvydas Juozaitis (g. 1956 m.) išleido 21 publicistikos ir grožinės literatūros knygą, Lietuvos teatruose buvo pastatytos aštuonios jo sukurtos pjesės, taip pat A. Juozaitis parašė libretą roko operai „Kalanta" (muziką sukūrė Kęstutis Antanėlis) bei dokumentinio filmo apie Tėvą Stanislovą – „Stotis tyloje" scenarijų. Filosofas, rašytojas, publicistas, sportininkas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras iki šiol aktyviai reiškiasi visuomeniniais ir politiniais klausimais.

1980 m. A. Juozaitis baigė ekonomikos studijas Vilniaus universitete. Aktyviai sportavo – buvo daugkartinis plaukimo čempionas ir rekordininkas, Monrealio olimpinių žaidynių (1976 m.) bronzos medalio, Europos taurės (1976 m.) laimėtojas.

Dėstė filosofiją Lietuvos konservatorijoje, o nuo 1987 iki 2001 m. dirbo mokslinį darbą Lietuvos mokslų akademijoje, Filosofijos, sociologijos ir teisės institute; 1986 m. apgynė filosofijos mokslų kandidato disertaciją.

Arvydas Juozaitis buvo ir vienas pagrindinių Lietuvos Sąjūdžio vadovų: Sąjūdžio iniciatyvinės grupės (1988 m.) ir Sąjūdžio Seimo tarybos (1988–1990 m.) narys. 1988 m. redagavo ir leido laikraštį „Sąjūdžio žinios". Taip pat vienas iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrėjų (1988 m.), Lietuvos liberalų sąjungos kūrėjų. Redagavo periodikos leidinius „Šiaurės Atėnai", „Naujoji Romuva". 2001–2003 m. dirbo Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėju švietimo ir kultūros klausimais. Dirbo Lietuvos generalinio konsulato Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje kultūros atašė. 2009–2012 m. gyveno Rygoje. Nuo 2012 m. buvo LTOK viceprezidentas. Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto lektorius, vėliau – docentas.

Yra pelnęs daug svarbių literatūrinių ir kitokių apdovanojimų: Lietuvos žurnalistų sąjungos Vinco Kudirkos premiją; Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino Penktojo laipsnio ordiną; „Varpų" žurnalo literatūrinę premija; Ievos Simonaitytės literatūrinę premiją; Klaipėdos „Tolerancijos sparnus"; Baltijos asamblėjos literatūros premiją; Liudviko Rėzos premiją; Estijos Respublikos Marijos žemės Ketvirtojo laipsnio ordiną; Juozo Keliuočio literatūrinę premiją.

Daugiau naujų knygų