Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Palaidokite mane po grindjuoste. Pavel Sanajev

Rožių dvaras. Irena Buivydaitė

Rožių dvaras

Kaip atsikelti, kai staiga sugriūva viskas, ką kūrei daugybę metų? Kaip išgyventi, kai sužinai, kad tai, kuo tikėjai, tebuvo muilo burbulai ir oro pilys? Irenos Buivydaitės knygoje „Rožių dvaras" pasakojama viską praradusios moters drama ir atskleidžiamas visas žmonių santykių spektras.

Hera ir Leonas gyveno pasiturinčiai didžiuliame dvare, o Heros puoselėjamas rožynas buvo tikra dvaro puošmena. Tačiau Heros vyras Leonas netikėtai miršta ir žmona lieka dideliame dvare viena ir prislėgta. Negana to, Hera netrunka išsiaiškinti, kad vyras nuo jos slėpė begalę dalykų. Jų geras aprūpintas gyvenimas jau kurį laiką kabojo ant plauko – verslas bankrutuoja, beveik visas turtas įkeistas bankui. Herai lieka nedidelė dvaro dalis, o visa kita – išparduodama. Tiek laiko puoselėti, prižiūrimi ir mylėti namai tampa nebemieli. Hera ir toliau prižiūri rožyną, tačiau dirba ten pykdama ir nekęsdama visko aplinkui. Į namą atsikraustę nauji kaimynai kaskart bando susidraugauti su liūdnąja našle, tačiau nesėkmingai. Herai pernelyg sunku priimti draugystę iš tų, kurie dabar gyvena jos su tokia meile kurtuose namus. Tačiau po truputį naujų žmonių gyvenimai įtraukia Herą. Ji ne tik susidomi kitais žmonėmis, bet ir iš naujo susipažįsta su savimi, suvokia, savo ankstesnių nuostatų, vertybių trapumą ir iš naujo įvertina tai, ką turi ir ko neteko.

Irena Buivydaitė-Kupčinskienė (g. 1954 m.) – rašytoja, anglų kalbos dėstytoja. Gyveno ir mokėsi Šiauliuose, vėliau Vilniaus universitete studijavo anglų kalbą ir literatūrą. Nuo 1978 gyvena Alytuje. Čia dėstė anglų kalbą mokyklose, dirbo Alytaus rajono centrinėje bibliotekoje, Alytaus ekskursijų biure. Turėjo savo vertimų ir anglų kalbos kursų įmonę. Verčia grožinę ir pažintinę literatūrą, dėsto Alytaus kolegijoje.

„Rožių dvaras" – jau tryliktoji autorės knyga. Autorės knygos yra vienos skaitomiausių šalies bibliotekose.

Daugiau naujų knygų