Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Berniukas su smuiku. Jochananas Fainas

Beveidės aukos. Stefan Ahnhem

Beveidės aukos

Šiaurės šalčiu ir įtampa dvelkiantis pirmasis rašytojo Stefan Ahnhem romanas „Beveidės aukos" supažindins su detektyvu Fabianu Risku ir kvapą gniaužiančia keršto istorija. Kas ir kodėl užsimojo išžudyti visus buvusius klasiokus?

Detektyvas Fabianas Riskas su žmona ir dviem vaikais nusprendė palikti Stokholmą ir pradėti naują gyvenimą gimtajame Risko miestelyje. Jis net susiplanavo šešių savaičių atostogas prieš pradėdamas naują darbą žmogžudysčių skyriuje. Tačiau prabėgus vos kelioms valandoms naujuose namuose, Fabianas Riskas iškviečiamas tirti žiaurios žmogžudystės.

Mokykloje, kurią baigė ir pats detektyvas, rastas negyvas jo klasiokas Jorgenas Polsonas. Kas ir kodėl norėjo susidoroti su mokykloje dailide dirbusiu vyru? Kodėl jam nukirstos abi plaštakos? Žmogžudystės vietoje detektyvas randa vieną, bet gana iškalbingą užuominą – klasės nuotrauką, kurioje užbrauktas aukos veidas.

Netrukus bus rasta dar daugiau nužudytų klasiokų ir pamažu daugės nuotraukoje išbrauktų veidų. Nerimas nenumaldomai auga – ar pavyks rasti žudiką, kol dar neišžudyta visa klasė? Šioje byloje Fabianas Riskas kovoja ne tik dėl savo kaip detektyvo garbės – toje klasės nuotraukoje yra ir jo veidas... Gal jis ir tikėjo, kad mokyklos laikai liko praeityje, tačiau šį tą iš praeities teks atkapstyti, kol dar ne per vėlu.

Stefan Ahnhem (Stefanas Ahnhemas, g. 1966) – švedų rašytojas, TV ir filmų scenarijų autorius, rašantis tiek komedijos, tiek trilerio žanrų scenarijus bei adaptacijas ekranui. „Beveidės aukos" – pirmasis jo romanas, kuriame pristatomas detektyvas Fabianas Riskas. Po didžiulės pirmosios knygos sėkmės S. Ahnhem parašė dar du romanus apie Fabianą Riską.

S. Ahnhem teigia vaikystėje niekada nesvajojęs būti rašytoju, nes jam ne itin gerai sekėsi dėlioti raides į žodžius... Vis dėlto jis visuomet mėgo pasakoti istorijas, o tai, kad buvo vienturtis vaikas, tik dar labiau skatino jo vaizduotę. „Mano senelio supamasis fotelis buvo nuostabus kosminis laivas, kuris galėdavo mane nunešti į bet kokias planetas ar visatas", – sako rašytojas. Tačiau tik suaugęs jis iš tiesų suprato, kad turi klausyti savo tikrojo pašaukimo ir rašyti.

Daugiau naujų knygų