Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Nacionalinė bibliotekų savaitė „Tu esi biblioteka“

Naujienos

Viešnia iš Jungtinių Amerikos Valstijų Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

20191017 1312072019 m. spalio 17 d., ketvirtadienį, rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje apsilankė dramos dėstytoja, režisierė ir aktorė iš Čikagos (JAV) Audrė Budrytė-Nakienė. Viešnia atvyko į Pasvalį, į Tarptautinį teatrų festivalį „Theater Cluster“ 2019. Kupiškyje, šio festivalio metu, buvo rodomas Audrės Budrytės-Nakienės mono spektaklis „Tarytum pasakoj: Liūnė Sutema, moteris ir poetė“.

Viešnia iš Čikagos rado laiko užsukti į mūsų biblioteką. Jai labiausiai rūpėjo pamatyti rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarį. Audrė Budrytė-Nakienė džiaugėsi matydama taip gražiai įprasmintą Mariaus Katiliškio atminimą, gėrėjosi jo asmeniniais, muziejinės vertės daiktais, domėjosi rašytojo antrosios žmonos Zinos Nagytės-Katiliškienės (poetės Liūnės Sutemos) gyvenimu ir kūryba.

P. S. Mariaus Katiliškio atminimo kambarį gausiai lanko įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės. Visada labai smagu ne tik vesti ekskursiją ar edukacinį užsiėmimą, bet ir iš pačių lankytojų išgirsti nežinomų faktų apie rašytoją Marių Katiliškį ar jo aplinkos žmones. Kiekviena žinia papildo rašytojo gyvenimo ir kūrybos dėlionę.

 

Informacinį pranešimą parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Nuotraukos