Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Nemokama regos patikra gyventojams

Naujienos

Virtuali paroda apie kompozitorių M.K. Oginskį

oginskisKviečiame aplankyti virtualią parodą „Mykolas Kleopas Oginskis. Tėvynės labui įnešu savąją dalį: turtą, darbą ir gyvenimą“, kurią parengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. M.K. Oginskis (1765–1833) - kompozitorius, Lietuvos ir Abiejų Tautų Respublikos politinis veikėjas, diplomatas, Vilniaus universiteto mokslo tarybos garbės narys, LDK iždininkas, vienas iš Tado Kosciuškos sukilimo vadovų. Paroda skirta kompozitoriaus 250-osioms metinėms. Lietuvos Respublikos Seimas ir UNESCO 2015 metus yra paskelbę M.K. Oginskio metais.

Parodoje, atskleidžiančioje M. K. Oginskio intelektinę kūrybą, per knygas ir muziką siūloma pažvelgti į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus, kai 1794 m. balandžio 9 d. Vilniaus rotušėje šis iškilus istorinis asmuo viešai prisiekė: „Tėvynės labui įnešu savąją dalį: turtą, darbą ir gyvenimą“. Jo prisiimta ir sąžiningai įvykdyta pareiga – pavyzdys mūsų valstybės dabarčiai ir ateičiai.

Paroda „Mykolas Kleopas Oginskis. Tėvynės labui įnešu savąją dalį: turtą, darbą ir gyvenimą“ : http://parodos.lnb.lt/exhibits/show/mykolas-kleopas-oginskis