Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Kviečia Ritos Lauraitienės karpinių paroda

Naujienos

Akcija-konkursas „Atsakingas skaitytojas. Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“

epaElektronikos platintojų asociacijos (EPA) ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka (LNB) kviečia viešąsias bibliotekas dalyvauti aplinkosauginėje akcijoje, raginančioje gyventojus rūšiuoti atliekas „Atsakingas skaitytojas. Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!". Akcija vyks visą spalio mėnesį. Aktyviausi akcijos dalyviai bus apdovanoti. Apie registraciją akcijoje ir jos nuostatas skaitykite toliau.

Gamta – iškiliausių Lietuvos dramaturgų, rašytojų ir poetų mūza. Jos grožį aprašė K. Donelaitis, A. Baranauskas, S. Daukantas, A. Vaičiulaitis, Maironis ir kiti žymūs rašytojai, kurių kūriniuose gamta kupina gyvasties, spalvų ir pojūčių. Tai karta, kurineįsivaizdavo, jog gamtai galima kenkti ir kada nors ateities kartoms teks rūpintis jos išsaugojimu. „Reikia būti drausmingam. Kai rytą baigi pats ruoštis, turi rūpestingai apruošti planetą," – kalbėjo mažasis princas (Antuan de Sent Egziuperi). Jis jautėsi atsakingas už savo planetą. O mes?

Atsakingais galime tapti ir mes. Susitvarkykime savo planetą, bet

pirmiausiai pradėkime nuo savęs, kaimynų, draugų, bendruomenių. Kviečiame bibliotekas aktyviai dalyvauti akcijoje, raginti lankytojus atsakingai rūšiuoti gamtai ir žmogaus sveikatai pavojingas panaudotas baterijas bei senus mobiliuosius telefonus, ir atliekas perduoti jų utilizavimą organizuojančiai Elektronikos platintojų asociacijai.

Visą spalio mėnesį akcijos metu prašome informuoti bibliotekos lankytojus apie vykdomą projektą. Daugiausiai baterijų arba mobiliųjų telefonų surinkusioms 3 bibliotekoms bus įrengta laisvalaikio zona, o aktyviausiems bibliotekininkams padovanoti specialūs prizai. Projektas bus viešinamas nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje. Socialiai atsakinga veikla išaugina atsakingas bendruomenes. Tai puiki galimybė įrodyti, jog Jūsų bibliotekos darbuotojams ir lankytojams rūpi saugi aplinka.

Projekto data: 2015 m. spalio 1 d. – 2015 m. spalio 31 d.

Trumpas projekto aprašymas: Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2" organizuojamo projekto „Atsakingas skaitytojas" metu bus vykdomas gyventojų švietimas pavojingų elektronikos atliekų utilizavimo temomis bei ugdomi rūšiavimo įpročiai, naudojantis bibliotekose esančiomis specialiomis elektronikos ir baterijų surinkimo dėžutėmis.

Viso projekto metu, bibliotekų darbuotojai gali asmeniškai dalyvauti „Aktyviausio bibliotekininko" konkurse. Jo metu bus laukiama nuotraukų ar asmenukių, vadinamųjų selfių (angl. selfie) su skaitytojų atneštomis baterijomis ar el. atliekas atnešusiais skaitytojais. Už bibliotekos lankytojų informavimą ir skatinimą bei socialinę atsakomybę aplinkosaugos srityje bibliotekos bei aktyviausi jų darbuotojai bus apdovanojami motyvuojančiais prizais!

Visą naujausią informaciją apie projektą sekite svetainėje www.epa.lt arba www.3erdve.lt.

PROJEKTO NUOSTATOS

1. Pasirengimas projektui

1.1. Bibliotekų registracija vyksta nuo rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo 14 d., užsiregistruoti galite užpildydami elektroniniu paštu projekto organizatorių atsiųstą anketą.

1.2. Užsiregistravusioms ir projekte dalyvaujančioms bibliotekoms iki rugsėjo 30 d. bus pristatytas akcijos įgyvendinimui reikalingas inventorius:

1.2.1. Speciali elektronikos atliekų surinkimo dėžutė;

1.2.2. Apie akciją informuojantis plakatas, kurį rekomenduojama pakabinti projekte dalyvaujančios bibliotekos patalpose, lankytojams gerai matomoje vietoje;

1.2.3. Knygų skirtukai - papildoma priemonė priminti skaitytojams apie bibliotekose vykdomą akciją.

2. Akcija „Atsakingas skaitytojas" (spalio mėnuo)

2.1. Visą spalio mėnesį, projekto metu į specialias EPA dėžutes lankytojai bus raginami rūšiuoti ir iš namų atnešti baterijas bei mobiliuosius telefonus. Pastarieji turi būti metami į lemputėms skirtą dėžutės skyrių. (Jei surinktas baterijų ar mobiliųjų telefonų kiekis dėžėje netelpa, prašome perdėti į atskirą maišą ir laikyti saugioje vietoje).

2.2. Projekto metu bibliotekininkai skaitytojams dalins paruoštus knygų skirtukus, primindami apie bibliotekoje vykstančią akciją.

2.3. Iki spalio 31 d. bibliotekų darbuotojai gali fotografuotis ir siųsti nuotraukas su akcijoje dalyvaujančiais skaitytojais, surinktomis el. baterijomis ar tiesiog su akcija susijusia tema. Nuotraukas siųsti el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. . Siunčiant nuotraukas būtina nurodyti vardą, pavardę, biblioteką, savo elektroninį paštą ir telefono numerį. Nuotraukos bus skelbiamos EPA Facebook profilyje. Visi nuotraukas atsiuntę bibliotekininkai pretenduos į specialius prizus. Dalyvavimas neprivalomas!

3. Elektronikos atliekų surinkimas

3.1. Pasibaigus projektui, per tris pirmąsias lapkričio mėnesio savaites, elektronikos atliekos bus surinktos iš bibliotekų ir pasvertos, o dėžė palikta tolesniam elektronikos surinkimui.

4. Vertinimas ir apdovanojimas

4.1. Projekto organizatoriaus ir partnerių įsteigtais prizais bus apdovanotos 3 daugiausiai baterijų ir mobiliųjų telefonų (kilogramais) surinkusios bibliotekos. Kiekvienai laimėjusiai

bibliotekai bus dovanojami 2 sėdmaišiai ir metalinis IKEA staliukas. Taip pat 6 mėnesių žurnalo „Ko gydytojai tau nepasako?" prenumerata.

4.2. Aktyviausi bibliotekų darbuotojai, paskatinę lankytojus atsakingai utilizuoti elektronines atliekas bei atsiuntę asmenines nuotraukas su bibliotekos lankytojais ir atneštomis atliekomis, bus renkami pagal šias nominacijas:

• Daugiausiai nuotraukų atsiuntusi bibliotekos darbuotoja(-as);

• Daugiausiai atliekų surinkusios bibliotekos darbuotoja(-as);

• Daugiausiai bendruomenės narių apjungusi darbuotoja(-as);

• Linksmiausią nuotrauką atsiuntusi bibliotekos darbuotoja(-as);

• Šilčiausia šypsena bibliotekos lankytojus apdovanojanti bibliotekos darbuotoja(-as);

• Daugiausiai Facebook simpatijų surinkusios nuotraukos autorius;

4.3.Nuotraukas rinks EPA, projekto „Bibliotekos pažangai 2" ir vieno nepriklausomo asmens sudaryta komisija.

4.4. Nominuotiems bibliotekininkams atiteks dizainerių sukurti „LT Identity" krepšiai su tradiciniais lietuviškais raštais ir 6 mėn. žurnalo „Ko gydytojai tau nepasako" prenumerata.

4.5. Laimėtojai bus skelbiami 2015 m. lapkričio paskutinę savaitę www.epa.lt ir www.3erdve.lt svetainėse, Yammer socialiniame tinkle, projekto dalyviams atsiųstame naujienlaiškyje ir informuoti asmeniniu skambučiu.

5. PROJEKTO ORGANIZATORIAUS PAREIGOS

5.1. Laiku suderinti su bibliotekų atstovais atliekų surinkimo dėžių perdavimą;

5.2. Per tris savaites nuo projekto pabaigos išvežti surinktas elektronikos atliekas iš bibliotekų.

6. PROJEKTO DALYVIŲ PAREIGOS

6.1.Prižiūrėti tinkamų atliekų kategorijų surinkimą;

6.2.Užtikrinti, jog visų šalių dalyvavimas projekte yra savanoriškas ir laisvas; 6.3.Tinkamai saugoti inventorių;

6.4. Sudaryti sąlygas gerai matomose bibliotekos vietose pastatyti surinkimo dėžes ir dalinti knygų skirtukus, kuriuose pateikiama informacija apie rūšiavimą, vykdomą projektą, galimybes prisidėti prie akcijos.

Iškilusiais klausimais kviečiame kreiptis elektroniniu paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba telefonu 8 607 14644

PROJEKTO PARTNERIAI:

EPA, LNB, Bibliotekos pažangai 2, IKEA, žurnalas "Ko gydytojai tau nepasako", internetinis portalas "15 minučių"