Naujausios knygos

Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje. Gina Viliūnė

2021 03 08

Rašytoja Gina Viliūnė šį kartą kviečia persikelti į XVI amžiaus Vilnių – įvairių kultūrų ir amatininkų meką, kurioje klesti mokslas, juodoji rinka ir prietarai. Skaitytojai, kartu su detektyvo „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje. Tiria Vilniaus budelio mokinys“ veikėjais, turės išsiaiškinti, kas iš tiesų nužudė batsiuvių cecho vyresnįjį meistrą.

Kadaise jaunasis Adas norėjo tapti teisininku. Jis svajojo apie studijas universitete, deja, gyvenimas pasisuko kitaip ir šiandien jis priverstas mokytis pas Vilniaus budelį Ignacą. Netrukus vaikinas įsitraukia į žmogžudystės tyrimą. Jis netiki, kad kaltinamoji gražuolė tarnaitė yra kalta, tačiau galbūt dėl to, kad mergina suvirpino jaunuolio širdį?

Adas padarys viską, kad išsiaiškintų tikrąjį kaltininką, tačiau laikas bėga, o Vilniaus vaitas Augustinas Rotundas laukia nekaltumo įrodymų. Narplioti nusikaltimą Adui padeda draugai: miesto sargybinis, siuvėjo pameistrys, elgeta ir pats jo mokytojas. Skaitytojų laukia vaizdingi šešiolikto amžiaus Vilniaus aprašymai, įdomūs, spalvingi, laikmetį ir skirtingus amatus atstovaujantys personažai, bei įtemptas siužetas, kuris įtrauks į veiksmą ir neleis atsikvėpti iki pat pabaigos.

Gina Viliūnė įsitikinusi, kad detektyvo žanras yra puiki terpė įdomiai papasakoti apie istorinį laikotarpį, tuo metu gyvenusius žmones, jų buitį, kasdienines problemas ir papročius. Šioje knygoje autorė supažindina su Vilniaus miesto amatininkų įvairove ir cechų veikla. Užvertę paskutinį puslapį pasijusite tarsi iš tiesų pabuvoję XVI amžiaus mieste.

„Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje. Tiria Vilniaus budelio mokinys“ – pirmasis autorės detektyvas, tačiau labai gali būti, kad jaunąjį budelio mokinį Adą skaitytojai sutiks dar ne kartą.

Gina Viliūnė (g. 1974 m.) – gidė, straipsnių ir knygų autorė. Rašytoja mokėsi Vilniaus pedagoginiame universitete, visada domėjosi istorija, dirbo ekskursijų vadove. Autorė yra parašiusi populiarių istorinių trilerių bei romanų, o „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“ yra jau aštuntoji jos knyga. Daugelio rašytojos kūrinių veiksmas vyksta Vilniuje.