Naujausios knygos

Stiklo viešbutis. Emily St. John Mandel

2021 09 21

Emily St. John Mandel, Lietuvos skaitytojams jau pažįstama iš distopinio romano „Vienuoliktoji stotis“, knygoje „Stiklo viešbutis“ vėl kuria daugiasluoksnę istoriją apie kaltę, vienatvę, godulį ir gyvenimo prasmės paieškas. Nuo atokių salų iki Manheteno dangoraižių, nuo laivų denių iki įspūdingų gamtos kampelių, autorė kuria paveikų persipynusių likimų paveikslą.

Romanas „Stiklo viešbutis“ yra tarsi siurrealistinis galvosūkis, kuriame svarbu sekti kiekvieną detalę, kiekvieną smulkmeną, tarsi maža bangelė vilnijančią nuo vieno veikėjo prie kito.

Vankuverio salos šiaurėje stovi penkių žvaigždučių viešbutis „Kajetė“. Naktį, kai jo barmenė Vinsenta susipažįsta su turtingu savininku, Niujorko finansininku Džonatanu Alkaičiu, juodu gobtuvu prisidengęs vandalas ant viešbučio sienos užrašo paslaptingus žodžius „Gal tu praryk stiklo šukių“. Vienintelis liudininkas – svečias Leonas Prevantas, laivybos įmonės vadovas. Šie trys veikėjai ir jų persipynę likimai – viso romano ašis.

Siužetas nukelia tai pirmyn, tai atgal, išdėstytas keliolikos metų atkarpoje ir sukasi aplink milžiniško mąsto finansinio sukčiavimo schemas. Knygos personažai – neramūs oportunistai, kurie žino, kaip išnaudoti svertus savo naudai, tačiau yra persekiojami savo pasirinkimų pasekmių ir praeities vaiduoklių.

Romane „Stiklo viešbutis“ pagrindiniu smuiku groja pasakojimai apie žmones su visu toksišku jų savitumu. Autorė tyrinėja tokias temas, kaip vaidmenys, kuriuos atliekame bendraudami su kitais, jausmas gyventi stebimam, nesvarbu tarnų ar vaiduoklių, gyvenimo trapumas ir beribiai pasirinkimai.

Emily St. John Mandel (g. 1979) – kanadiečių autorė, tarptautiniu mastu išgarsėjusi knyga „Vienuoliktoji stotis“. Naujausias jos romanas „Stiklo viešbutis“ sulaukė didžiulio susidomėjimo, o prezidentas Barack Obama įvardijo jį viena mėgstamiausių 2020-knygų. Kūrinys išverstas jau į daugiau nei 20 kalbų bei tapo „Scotiabank Giller Prize“ finalistu.