Naujausios knygos

Pasveikti nuo tėvų alkoholikų. Gintarė Jankauskienė, Agnė Kirvaitienė

2021 03 08

Žurnalistė Gintarė Jankauskienė ir gydytoja psichiatrė-psichoanalitikė Agnė Kirvaitienė parengė knygą „Pasveikti nuo tėvų alkoholikų. Pokalbiai psichoanalitiko kabinete“, skirtą visiems, kurie augo nedarniose šeimose. Psichinių sveikatos problemų atžvilgiu mūsų visuomenėje vis dar gajūs neigiami nustatymai, dėl to autorės jautė poreikį atvirai kalbėti apie tai, kaip toksiški tėvai paveikia būsimą savo vaikų gyvenimą.

Daugybė žmonių yra kankinami nuolatinio nerimo dėl savo šeimos, artimųjų, savęs, jaučia priklausomybę nuo kitų. Taip pat daugeliui sunku save mylėti, jų savikritika pasiekia nesuvokiamas aukštumas. Dar daugiau asmenų nejaučia pasitenkinimo gyvenimu, arba linkę į persidirbimą bei perfekcionizmą. Jie kontroliuoja kiekvieną artimųjų žingsnį, o bet kokį nepasitenkinimą ir nerimą slopina valgiu ir nevaldomu angliavandenių poreikiu.

Atrodytu, šias problemas sukelia šiuolaikinio gyvenimo tempas ir nuolatinis stresas, tačiau knygos autorės Gintarė Jankauskienė ir Agnė Kirvaitienė atkreipia dėmesį, kad neretai atsakymų reikia ieškoti vaikystėje. Visus išvardintus jausmus patiria žmonės, kurie augo su tėvais alkoholikais ir nedarniose šeimose. Pripažinę problemą pradedate sveikimo kelią.

„Pasveikti nuo tėvų alkoholikų. Pokalbiai psichoanalitiko kabinete“ padės suprasti, kaip atsikratyti kontrolės, priklausomybių ir išguiti vidinį kritiką.

Knygoje rasite dešimt realių žmonių istorijų, kuriose jie pasakoja apie nerimo sutrikimus, priklausomybę nuo santykių, intymumo baimę, perdėtą kaltės jausmą, pykčio priepuolius, darboholizmą, valgymo sutrikimus bei žemą savivertę. Kiekvieną istoriją nagrinėja ir komentuoja psichoanalitikė, siūlanti konkrečius metodus, padedančius išsilaisvinti iš vaikystėje nulemtų problemų.

Gintarė Jankauskienė ir Agnė Kirvaitienė įsitikinusios, kad įmanoma pasveikti nuo sutrikusių santykių, kuriuos sukūrė geriantys ir manipuliuojantys tėvai. Tačiau sveikimo kelias sudėtingas ir reikalaujantis nuolatinės savianalizės. Autorių parengta knyga „Pasveikti nuo tėvų alkoholikų. Pokalbiai psichoanalitiko kabinete“ įkvėps ir užves ant teisingo kelio.

Agnė Kirvaitienė – gydytoja psichiatrė-psichoanalitikė, konsultuojanti individualiai ir vedanti psichoterapines grupes.

Gintarė Jankauskienė – žurnalistė, psichologinių knygų autorė.