„Pasirinkimas: asmeniniai holokausto išgyvenimai“ – istorija apie realią autorės Edith Eger patirtį, kuri nulėmė tai, kad šiandien ji žymi psichologė, padedanti žmonėms susitvarkyti su potrauminio streso sindromu. Knygoje autorė rašo apie skaudų gyvenimo tarpsnį Aušvico koncentracijos stovykloje, o per savo klientų patirtį primena, kad didžiulis blogis sustiprina geriausias mūsų savybes ir gyvenime visada yra vilties.
1944-ieji metai. Editai šešiolika. Ji gimnastė ir balerina. Taip pat Vengrijos žydė ir tai lėmė, kad mergina, kartu su šeima, pateko į Aušvico koncentracijos stovyklą. Atvykusi šeima išblaškoma, seneliai ir tėvai siunčiami į dujų kamerą, sesuo tik Editos drąsos dėka lieka gyva, o paauglei tenka neįsivaizduojamai kraupi patirtis, įskaitant ir šokį liūdnai pagarsėjusiam Josefui Mengelei. To šis monstras reikalavo praėjus vos kelioms valandoms po merginos tėvų egzekucijos.
Edita išgyveno koncentracijos stovykloje, nors ją išlaisvinus mergina buvo rasta leisgyvė. Visi šie kraupūs liudijimai aprašyti knygoje „Pasirinkimas: asmeniniai holokausto išgyvenimai“. Tekstas suskirstytas į keturias dalis: kalėjimas, pabėgimas, laisvė ir sveikimas.
Tiems, kurie liko gyvi, reikėjo ne tik ypatingos medicininės pagalbos bado ir kitų problemų nualintiems kūnams gydyti. Pasirodė, kad daug sunkiau išgydomi psichologiniai randai.
„Pasirinkimas“ – knyga apie didvyriškumą, žmogiškąsias vertybes bei drąsą priešintis. Pagrindinės veikėjos patirtis yra reali ir įkvepianti niekada nepasiduoti. Šioje knygoje rašytoja dalijasi žmonių, kuriems ji padėjo, istorijomis, siekdama įrodyti, kad pasveikti įmanoma.
Holokausto siaubas nepalaužė Editos. Ji išmoko ir vėl gyventi, o patirtis gyvenimui suteikė tvirtybės bei atsparumo. Edith Eger tapo žymia psichologe, žmogumi, kuris padeda kitiems susitaikyti su jų gyvenimo traumoms, tačiau prieš tai moteriai taip pat reikėjo išsilaisvinti iš proto kalėjimo. Terapeutė, išgyvenusi Holokausto pragarą, puikiai supranta žmonių skausmus. Autorė sako, kad gydo ne laikas, o mūsų atsakomybė paleisti praeitį ir sielvartą.
Edith Eger po karo persikėlė į tuometinę Čekoslovakiją, kur sutiko savo būsimą vyrą. 1949-tais metais jie persikėlė į JAV, kur moteris Teksaso universitete gavo psichologijos laipsnį. Edith Eger dėsto paskaitas, verčiasi klinikine praktika, nuolat pasirodo įvairiose televizijos laidose, skaito pranešimus.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |