Naujausios knygos

Mus pavogė. Nusikaltimų istorija. Liudmila Petruševskaja

2020 11 13

Populiari ir premijomis įvertinta rusų autorė Liudmila Petruševskaja siūlo modernų detektyvą „Mus pavogė: nusikaltimų istorija“. Rašytoja sako, kad jame nesutiksime protingų ir sąžiningų bylų tyrėjų – tokie jau seniai išnyko. Tai istorija, kurioje aukos visai nenori tyrimo ir tam turi savų priežasčių, kurias skaitytojas supras pabaigoje.

Romane „Mus pavogė: nusikaltimų istorija“ skaitytojui tenka atsakingas vaidmuo. Juk kiekvienas iš mūsų yra genialus tyrėjas ir kilnus, inteligentiškas žmogus, kuris tikrai neima kyšio, gerbia tiesą ir supranta, kad pasaulyje egzistuoja toks svarbus dalykais kaip meilė.

„Mus pavogė: nusikaltimų istorija“ – painus pasakojimas apie Rusijos diplomatinius šnipus, jų nelaimingas žmonas ir sukeistus kūdikius. Skamba lyg Lotynų Amerikos melodrama, tačiau iš tiesų autorė, kaip niekas kitas, moka papasakoti apie rusų gyvenimą devintajame dešimtmetyje. Liudmila Petruševskaja tikrai verčia krūpčioti atpažinus to meto realijas.

Istorija prasideda šiomis dienomis, kuomet motina oro uoste išlydi dvynukus, keliaujančius pas tėvą. Tik nuotaika tokia, lyg mama siųstų vaikus į karą. Dar keičiau, kad berniukai, nors ir panašūs, bet iš tiesų nėra broliai, o jų pase įrašytas tas pats vardas, tas pats adresas ir net ta pati gimimo data. Būna ir taip. Kaip? Apie tai ir kalba ši nepaprasta knyga.

„Mus pavogė: nusikaltimų istorija“ – beprotiška ir net šiek tiek absurdiška istorija, kurioje itin gausu spalvingų, ryškių personažų, atsitiktinumų, sutapimų ir lemtingų susitikimų. Tačiau pasaulyje visko nutinka. Pasiruoškite iššūkiui ir tikram skaitymo malonumui.