Naujausios knygos

Medžiojant tėvą. Dovydas Pancerovas

2021 01 08

„Medžiojant tėvą“ – pirmasis žurnalisto Dovydo Pancerovo romanas. Anksčiau jis yra parašęs dvi publicistines knygas. Pirmoji yra „Kiborgų žemė“, kurioje autorius pasakoja apie Maidaną ir karą Rytų Ukrainoje, antroji, rašyta kartu su žurnaliste Birute Davidonyte, – politinis trileris „Kabinetas 339“, kalbantis apie realius Lietuvos politikos užkulisius. Pastaroji knyga tapo bestseleriu, o jos tiražas buvo kartotas daugybę kartų.

Mistinio detektyvo prieskonį turintis romanas „Medžiojant tėvą“, kaip ir „Kabinetas 339“, kalba apie didžiąją politiką nagrinėjančius žurnalistinius tyrimus, tačiau skiriasi tuo, kad tai yra itin realistiškas grožinės literatūros kūrinys.

Vilniaus senamiestis. Čia aptriušusiuose patalpose dirba žurnalistai, besiknaisiojantys po politikos ir verslo užkulisius ir rengiantys įvairius tiriamosios žurnalistikos straipsnius. Komanda kapstosi po purvinus vieno Klaipėdos verslininko reikalus ir bando išsiaiškinti, kokiu tikslu jis pervedė milžiniškas pinigų sumas į neaiškų Baltarusijos fondą. Netrukus šis verslininkas aptinkamas miręs ir tai stipriai sukrutina tyrimą bei pasuka jį pavojinga linkme.

Romane „Medžiojant tėvą“ Dovydas Pancerovas pina mistinio detektyvo elementus su nepaprastai realiai atrodančio žurnalistinio tyrimo užkulisiais. Jis pats sako, kad pirmąjį romano variantą buvo parašęs jau 2018-tais metais, tačiau knyga gavosi artimesnė detektyvo žanrui ir tinkamai neperteikė autoriaus idėjos. Tad Dovydas Pancerovas sėdo ir istoriją perrašė, o naujoje versijoje išryškino tiriamosios žurnalistikos pasaulį, dilemas bei nežinią ar rašomi dalykai yra tikri, ar tik manipuliacija skaitytoju. Jis atkreipia dėmesį į visuomenės spaudimą rašyti tik tiesą ir žurnalisto abejones, kas yra ta tiesa.

Romano skaitytojai patys pasijus šios istorijos veikėjais, seks permainingais siužeto vingiais bei pasiners į žurnalistinį tyrimą, kur susidurs su melancholija, kalte, nerimu, nuovargiu, beprotybe, spaudimu bei siekiu išsiaiškinti tiesą.

Pirmieji apžvalgininkai, gavę progą iš anksto perskaityti Dovydo Pancerovo romaną, savo atsiliepimuose negaili gerų žodžių, įžvelgia film noir dvasią ir teigia, kad ši knyga yra tikrai unikali lietuviškos literatūros padangėje.

Dovydas Pancerovas (g. 1987 m.) – žurnalistas, besispecializuojantis tiriamosios žurnalistikos srityje. Akivaizdu, kad jo ilgametė darbo patirtis padėjo perteikti tyrimų atmosferą ir romane „Medžiojant tėvą“.