Naujausios knygos

Mano sielos moterys. Isabel Allende

2021 03 08

„Mano sielos moterys“ – aistringi ir įkvepiantys bestselerių autorės Isabel Allende pamąstymai apie tai, ką reiškia būti moterimi. Ši knyga – brangakmenis, tiek rašytojos kūrybos gerbėjams, tiek feminizmo šalininkams, tiek kokybiškos literatūros gurmanams.

Knygą „Mano sielos moterys“ sunku priskirti konkrečiam žanrui. Tai memuarai, atsiminimai ir pamąstymai įvairiomis temomis. O temų tikrai daug. Rašytoja Isabel Allende kalba apie savo ankstyvąją vaikystę, paauglystę, santykius su mama, pasakoja apie tėvą, patėvį, santuoką, draugus, skyrybas, praradimus, mirtį. Taip pat paliečia tokias temas, kaip rašymas, skaitymas, vyrai, vaikai, gyvūnai, vestuvės, socialinės problemos, senatvė. Visas šias mintis apjungia moterys.

Viena garsiausių pasaulio rašytojų sako, kad jau darželyje buvo feministė. Vaikystėje ji stebėjo, kaip jos mama, palikta vyro, plėšosi, kad aprūpintų tris mažus vaikus. Isabel tapo nuožmia ir maištinga mergaite, pasiryžusia kovoti už gyvenimą, kuro negalėjo turėti jos motina. Septintojo dešimtmečio pabaigoje ji šoko ant tuometinės feminizmo bangos. Vėliau, išgyvenusi tris santuokas, suprato, kad moteris augti gali ir gyvendama su partneriu.

Memuaruose „Mano sielos moterys“ keliamas klausimas, kas gi šiandien maitina visų moterų sielą? Ir čia pat ir atsakymas: saugumo ir įvertinimo siekis, noras ramiai gyventi, turėti savų finansinių išteklių, galimybė kontroliuoti savo gyvenimą ir kūną, o svarbiausia – svajonė būti mylimoms. Moterims dar reikia daug nuveikti ir autorė tiki, kad šia knyga uždegs fakelą dukterų bei anūkių rankose ir jos tęs drąsių moterų pradėtus darbus.

Isabel Allende – brandaus amžiaus dama, su kuria turėtų susitikti kiekviena jaunesnė moteris. Ji atvira, patyrusi ir išmintinga. Rašytoja pasakoja apie savo gyvenimą ir savo pasirinkimus (tiek gerus, tiek blogus), nuoskaudas ir džiaugsmus. „Mano sielos moterys“ – intymus, gilumu, platumu, gyvenimu, meile ir puikiu humoru pulsuojantis kūrinys, kuris padės suprasti, kaip gimė stiprios ir nepaprastos jos romanų veikėjos.

Isabel Allende (g. 1942 m.) šiandien gerai žinoma autorė, išgarsėjusi knyga „Dvasių namai“. Rašytojos kūriniai tampa bestseleriais, o viso pasaulio skaitytojai negaili gražių atsiliepimų ir su nekantrumu laukia naujų knygų.