Naujausios knygos

Lauksiu tavęs Paryžiuje. Sarah Jio

2020 11 13

Skaitytojų pamilta jautrių istorijų autorė Sarah Jio dovanoja naują romaną „Lauksiu Tavęs Paryžiuje“. Tai jautri knyga apie persipynusius dviejų moterų likimus, Paryžių ir paslaptis, kurios siekia Antrojo pasaulinio karo metus.

1943 metai, Prancūzija. Vokiečių okupuoto Paryžiaus gyventojai stengiasi išgyventi negandas. Jauna našlė Selina visada garsėjo kaip gražiausių gėlių puokščių meistrė. Kartu su tėvu ir dukrele ji stengėsi išlaikyti verslą, tačiau gražuolė netikėtai patraukia negailestingo vokiečių karininko dėmesį. Jis atkapstęs žydiškas Selinos šaknis imasi šantažo, paženklinęs geltona žvaigžde uždaro parduotuvę ir jaunai moteriai teks daug paaukoti, kad išgelbėtų savo šeimą.

2009 metai, Prancūzija. Po netikėto barnio Paryžiaus kavinėje, Karolina įniršusi mina dviratį ir patenka į eismo įvykį. Po kelių dienų mergina atgauna sąmonę ligoninėje, tačiau suvokia, kad atmintyje neišliko jokių detalių. Karolina neprisimena nei savo vardo, nei avarijos, o tuo labiau nežino, ką ji veikia Paryžiuje.

Išėjusi iš ligoninės mergina laiką leidžia prabangiame bute, kuris jai svetimas, ir bando sudėlioti atmintyje blyksinčius atsiminimų fragmentus. Tuose atsiminimuose – vyras ir mažas vaikas. Karolina pasiryžusi atgauti savo gyvenimą, o naujai gimusi draugystė su restorano šefu yra tik visko pradžia.

Ieškodama žinučių ir užuominų apie savo praeitį, Karolina bute aptinka pluoštą senų laiškų, kuriuos pasirašė Selina. Karolina dar nežino, kad nepažįstamosios Selinos likimas glaudžiai siejasi su jos pačios gyvenimu. Sekdama senais pėdsakais Karolina atskleis ne tik skaudžias karo laikų paslaptis, bet ir sulipdys savo gyvenimo detales.

Rašytojos Sarah Jio romanas „Lauksiu tavęs Paryžiuje“ pasakojamas iš dviejų laiko perspektyvų. Siužetas, Paryžiaus atmosfera ir paslaptys įtraukia. Pagrindinės knygos veikėjos – stiprios moterys, kurioms teko daug likimo išbandymų.