Naujausios knygos

Lagom. Švedų harmoningo ir laimingo gyvenimo menas. Niki Brantmark

2021 03 08

Skubam, bėgam, lekiam. Tokia šiuolaikinio žmogaus kasdienybė. Tačiau, argi nebūtų nuostabu stabtelėti, sulėtinti gyvenimo tempą, nustoti save spausti, patirti mažiau streso ir daugiau laiko skirti dalykams, kurie patinka? Svarbiausia, kad tai pasiekiama gana nesudėtingai, o tinklaraštininkės Niki Brantmark knyga „Lagom. Švedų harmoningo ir laimingo gyvenimo menas“ siūlo paprastus metodus, kuriais vadovaujasi švedai – vieni laimingiausių pasaulio žmonių.

Jau žinome apie danų jaukumo filosofiją Hygge, laikas susipažinti su švediškuoju Lagom, kuris reiškia “nei per daug, nei per mažai“. Lagom nusako balansą visose gyvenimo srityse: namuose, asmeniniuose santykiuose, darbe, moksle.

Niki Brantmark parašė jaukiai iliustruotą knygą „Lagom. Švedų harmoningo ir laimingo gyvenimo menas“, kurioje dalinasi geriausiomis metodikomis, užtikrinančiomis pusiausvyrą. Autorė įsitikinusi, kad nereikia savo kasdienybės keisti iš esmės. Nereikia kopti į Everestą. Užtenka mažų pokyčių bei nesudėtingų veiksmų ir kasdienis gyvenimas taps daug harmoningesnis, o jūs – laimingesni.

Knyga susideda iš trijų dalių. Pirmoje susipažinsime su Lagom filosofija, sužinosime, ką vardan psichologinės gerovės galime nuveikti namuose, išmoksime sąmoningo apsipirkinėjimo. Kita dalis skirta darbui. Autorė rekomenduoja subalansuoti darbotvarkę su pertraukėlėmis, o jas išnaudoti tinkamai. Daug dėmesio skiriama ir šeimos bei santykių gerovei.

„Lagom. Švedų harmoningo ir laimingo gyvenimo menas“ – iš dalies memuarai, iš dalies psichologinės elgsenos tyrimas, iš dalies švedų kultūros analizė. Lengvas tekstas motyvuos stabtelėti ir išklausyti Lagom filosofijos. Rašytojos siūlomi patarimai labai paprasti, todėl juos galima taikyti iš karto, be jokio specialaus pasirengimo.

Niki Brantmark yra kilusi iš Londono. Ji studijavo psichologiją Edinburgo universitete, o nuo 2004-tų metų su šeima gyvena Švedijoje. Autorė rašo itin sėkmingą interjero tinklaraštį „My Scandinavian Home“.