Naujausios knygos

Kūno terapija mano gyvenime. Rasa Mažionienė

2021 09 21

Kūno terapeutė Rasa Mažionienė knygoje „Kūno terapija mano gyvenime“ dalijasi savo asmenine patirtimi bei atradimais. Autorė įsitikinusi, kad būtina stebėti savo fizinio kūno būklę, pokyčius ir stengtis neslopinti jausmų. Tik tada išliksime visapusiškai sveiki.

„Kūno terapija mano gyvenime“ apima asmenines Rasos Mažionienės mintis, pastebėjimus, atradimus ir įžvalgas apie kūno ir proto sąveiką. Knygos autorė pasakoja apie realius atvejus, su kuriais jai teko susidurti gyvenime ir per šiuos pavyzdžius parodo dalykus, kuriems mes dažniausiai visiškai neskiriame dėmesio.

Kūno terapeutė siūlo į savo sveikatą pažiūrėti kitaip. Praktinės užduotis padės perprasti sveikatos, laimės ir sėkmės paslaptis. Rasa Mažionienė tikina, kad būtina atidžiau klausyti savo kūno ir jis, kaip niekas kitas, bus geriausias vedlys psichinės ir fizinės sveikatos link. Psichologinė savijauta ir kūno sveikata yra susijusios daug stipriau, nei daugelis manome.

Viena didžiausių šiuolaikinių žmonių problemų yra ta, kad mes intensyviai slopiname savo jausmus. Neišjautus liūdesio ar pykčio kyla vidinė įtampa, kuri pati savaime niekur nepasišalina. Visos įtampos kaupiasi mūsų fiziniame kūne, o tuomet prasideda įvairūs skausmai, negalavimai bei ligos.

Savo mokymuose kūno terapeutė pasakoja, kad skirtingose mūsų kūno vietose yra už tam tikras emocijas atsakingi plotai. Ir daugelį šiuolaikinių žmonių kankinantis skausmas nugaros apačioje dažniausiai reiškia, kad neleidžiame sau gyventi pagal savą vertybių skalę. Jei žmonės praktikuotų kūno terapiją, aplink mus būtų daug mažiau sergančių iš pažiūros neaiškios kilmės ligomis.

Asmeniškai kūno terapiją taikanti moteris knygoje „Kūno terapija mano gyvenime“ atskleidžia ne vieną akivaizdžią, tačiau gerokai primirštą ar tiesiog ignoruojamą tiesą.

Rasa Mažionienė – medikė, kūno terapeutė, festivalio „Masters of Calm“ mokytoja, bioenergosisteminės terapijos meistrė. Netradicine medicina susidomėti ją pastūmėjo asmeninė patirtis – Rasa vaikystėje turėjo itin daug sveikatos problemų bei dažnai gulėjo ligoninėse. Kai tradicinė medicina padėti negalėjo, teko ieškoti alternatyvų. Rasa Mažionienė teigia, kad laikas gydymo įstaigose padarė didelę įtaką jos pasaulėjautai, sudomino būties egzistencija bei suformavo jos jautrią, drąsią bei optimistišką asmenybę. Moteris kūno terapiją asmeniškai praktikuoja ir kitus to moko jau daugiau nei keturiolika metų.