Naujausios knygos

Kaip svarbu būti šalia. Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson

2021 01 08

Tėvystė nėra lengva, o tėvai sau kelia per didelius lūkesčius. Tobulų nebūna. Klysta visi. Taip teigia knygos „Kaip svarbu būti šalia. Tėvų palaikymas, kuris formuoja vaiko asmenybę ir daro įtaką smegenų struktūrai“ autoriai dr. Daniel J. Siegel ir dr. Tina Payne Bryson, kurie šiame leidinyje kalba apie itin svarbų tėvų ir vaikų ryšį.

Ką tėvai gali padaryti, kad jo vaikas atskleistų didžiausią savo potencialą? Būti šalia! Ir tas buvimas neturi kainuoti daug energijos.

Tarpusavio ryšys yra vienas svarbiausių rodiklių, leidžiančių prognozuoti kaip ateityje seksis jūsų vaikui. Pasirodo, kad akademiniai ir asmeniniai žmogaus pasiekimai yra stipriai nulemti to, ar vaikystėje vaikas jautė nuolatinį suaugusiojo palaikymą. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje atrasti laiko tampa nepaprastai sunku. Visgi, knygos autoriai teigia, kad perpratus sistemą SMAGU (angl. The Four S’s), kuri apima esminius vaiko raidos elementus, taps nesudėtinga kokybiškai leisti laiką su vaiku.

Sistema SMAGU susideda iš kelių elementų. Visų pirma iš saugumo jausmo kūrimo. Gyvenimas žiaurus ir neįmanoma vaiko apsaugoti nuo sužeidimų ar nemalonių patirčių. Tačiau tapę saugiu uostu mes sustiprinsime jo pasitikėjimo jausmą. Kitas SAUGU elementas yra realus vaiko matymas, įsigilinimas į jo problemas, gyvas emocijų stebėjimas. Taip pat nepaprastai svarbu yra nuraminti mažylius. Gyvenimas nėra lengvas dalykas, tačiau turite parodyti vaikui, kad būsite šalia ir iškilus sunkumams jam nereikės kentėti vienam. Ne paskutinėje vietoje ir patikimumas, užtikrinantis, kad mažylis gali vėl ir vėl pasitikėti jumis, kad užtikrinsite saugumą, susitelksite į jo problemas, nuraminsite tiek kartų, kiek reikės. Ryšio kūrimas padeda augti.

Iliustruota autorių dr. Daniel J. Siegel ir dr. Tina Payne Bryson knyga „Kaip svarbu būti šalia. Tėvų palaikymas, kuris formuoja vaiko asmenybę ir daro įtaką smegenų struktūrai“ yra paremta naujais smegenų ir prieraišumo tyrimais, pagyvinta realiais blogaisiais ir geraisiais pavyzdžiais, istorijomis, ir patarimais, kurių dėka SMAGU sistemą pritaikysite įvairiose gyvenimo situacijose.

„Kaip svarbu būti šalia“ – rekomenduojama visiems šiuolaikiniams tėvams, seneliams ir net pedagogams.

Knygos autoriai yra psichologai Daniel J. Siegel ir Tina Payne Bryson, jau išleidę kelias bestseleriais tapusias knygas apie vaikų auklėjimą.