Naujausios knygos

Juodas sniegas, raudonas dangus. Ramūnas Bogdanas

2021 03 08

Žurnalistas, politikos apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas debiutavo romanu „Ukrainos tridantis. Prie bedugnės“, kuriame pasakojo apie ukrainiečių kilmės Niko Foso bandymą įsitvirtinti tėvų žemėje. Knyga pradėjo trilogiją, dedikuotą pastarojo dešimtmečio įvykiams Ukrainoje. „Juodas sniegas, raudonas dangus“ – antroji serijos dalis, kurioje tęsiamas pasakojamas apie tą patį veikėją. Šį kartą jam teks pačiam sau atsakyti, ar jis pasirengęs aukoti asmeninę laisvę vardan bendro tikslo.

Kadaise Nikas Fosa tarnavo Kanados specialiųjų pajėgų būryje ir nors šioje šalyje galėjo susikurti patogų gyvenimą, pasiryžo bandyti laimę tėvų gimtinėje – Ukrainoje. Vyras pradeda ūkininkauti ir netrukus susiduria su milžiniško masto korupcija, nevaržomai siaučiančiais banditais bei nebaudžiamais oligarchais. Nikas su bendraminčiais stoja į kovą, kuri simbolizuoja ne tik asmeninį mūšį, bet ir siekį kurti laisvą, vakarietišką Ukrainą.

Romane „Juodas sniegas, raudonas dangus“ istorija tęsiasi. Atrodo Nikas Fosas apgynė savo ūkį ir atsikratė banditų. Tačiau netrukus pastebi, kad jo sąskaitos paslaptingai ištuštėjo, o bandydamas atgauti santaupas vėl įsipainioja į korupcijos ir nusikaltėlių voratinklį. Visgi didysis voras yra ne valdininkėliai bei banditėliai, o tie, kas sėdi Kremliuje. Tačiau ilgą laiką galingo kaimyno trypiami žmonės gręžiasi į Vakarus ir pamažu šalyje bręsta Maidanas. Dramatiškų kovų fone Nikas turi pats sau atsakyti, ar šis mūšis dėl laisvės tikrai yra jo.

Įtempto siužeto istorija ne tik vaizduoja Ukrainos įvykius, bet ir primena mūsų pačių kovą dėl laisvės 1991-ųjų metų sausį. Tą patį išgyvena ir Baltarusija. Liepsnojančių laužų fone tenka spręsti ar aukosi asmeninę laisvę dėl bendro siekio, ar tapsi marionete kitų rankose.

Ramūnas Bogdanas (g. 1959 m) – žurnalistas, portalo „Delfi“ apžvalgininkas, knygų autorius. Ramūnas Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, Oslo universitete – politiką. Jis aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje, dirbo Lietuvos vadovų patarėju užsienio politikos klausimais, skaitė paskaitas Ukrainoje, taip pat šioje šalyje kūrė reportažus, bendravo su revoliucijos dalyviais, o ši patirtis įkvėpė sukurti romanų ciklą „Ukrainos tridantis“. Pirmoji knyga „Prie Bedugnės“, antroji – „Juodas sniegas, raudonas dangus“.