Naujausios knygos

John D. Rockefeller: naftos verslo titano ir filantropo autobiografija. John D. Rockefeller

2020 11 13

John D. Rockefeller – pirmasis Jungtinių Amerikos Valstijų milijardierius, naftos perdirbimo kompanijos „Standard Oil Company“ įkūrėjas. Knyga „Naftos titano ir filantropo autobiografija“ yra jo paties parengta istorija apie kelią link dviejų didžiųjų svajonių: uždirbti šimtą tūkstančių dolerių ir gyventi bent šimtą metų. Pirmąjį tikslą John D. Rockefeller įgyvendino su kaupu, o antrasis, deja, liko nepasiektas, nes knygos autorius mirė sulaukęs 97 metų amžiaus.

Įvairūs biografai parengė daugybę John D. Rockefeller gyvenimo aprašymų, kuriose nagrinėjo šio žmogaus asmenybę ir profesinę veiklą. Pats milijardierius ir jo įmonės veiklos metodai visuomenėje sulaukė daug neigiamų atsiliepimų, kėlė nesutarimus ir prieštaravimus, tačiau niekas negalėjo nuginčyti ir ženklių filantropinių indėlių. John D. Rockefeller įvairiais būdais paaukojo sumas, kurios šiandien atitinka apie 5 milijardus dolerių.

Viena yra skaityti kitų biografų knygas, kas kita – paties John D. Rockefeller rašytą autobiografiją.

„Naftos titano ir filantropo autobiografija“ – asmeniški atsiminimai apie pirmuosius karjeros žingsnius ir kaip jie nuvedė iki milijardieriaus statuso. Knyga patiks istorinį žanrą mėgstantiems skaitytojams. Knygos siužetas vystomas JAV technologinio progreso laikais. John D. Rockefeller greitai įžvelgė galimybes ir darbo bei asmeninių savybių dėka tapo naftos verslo titanu.

Pradėjęs nuo buhalterio karjeros, John D. Rockefeller gebėjo puikiai planuoti ir valdyti savo finansus. Nepaisant to, kad jo atlygis buvo juokingas, jis sugebėjo susitaupyti pinigų bei tinkamu laiku jų pasiskolinti ir padėti pamatus imperijos pradžiai.

Knygoje „Naftos titano ir filantropo autobiografija“ rašoma apie laikus, kuomet nafta arklių traukiamais vežimais buvo gabenama į atokius JAV kampelius, kol pamažu šalyje išsivystė pramonė. Kartu su partneriais valdoma John D. Rockefeller naftos perdirbimo įmonė „Standard Oil Company“ išsiplėtė ir 1879-tais metais valdė apie 90% JAV naftos gavybos verslo.

„Naftos titano ir filantropo autobiografija“ – asmeniška John D. Rockefeller karjeros santrauka ir JAV istorijos fragmentai. Knyga rekomenduojama visiems, besidomintiems tais veikėjais, kurie pastatė Ameriką, žymiomis asmenybėmis bei tiesiog ieškantiems profesinio įkvėpimo.