Naujausios knygos

Išlikimo vadovas: kaip išgyventi laukinėje gamtoje, bet kokiame klimate, sausumoje ar vandenyje. John Wiseman

2020 11 13

Britas John Wiseman 26 metus tarnavo Jungtinės Karalystės Specialiose oro pajėgose. Šis būrys vyksta į karštus taškus priešo teritorijose. Išgyventi bet kokiomis sąlygomis – viena iš pagrindinių operacijų užduočių, be kurios neįmanomos visos kitos. Knygoje Išlikimo vadovas: kaip išgyventi laukinėje gamtoje, bet kokiame klimate, sausumoje ar vandenyje“ autorius dalijasi savo sukaupta ilgamete patirtimi.

Šią kišeninio formato knygą reikėtų pasiimti į kiekvieną žygį. Pasaulis pavojingas ir niekada negalime žinoti, kada atsidursime ekstremalioje situacijoje. Ar žinote, kaip dykumoje susirasti vandens? Ar sugebėtumėte išgyventi sniego laviną? Ar skiriate nuodingus grybus nuo valgomų? Ar mokate pasigaminti kirvį bei įrengti tinkamą pastogę? Jei į bent vieną klausimą atsakėte „ne“ – jums reikia šios knygos. Ir būtų neblogai ją perskaityti dar prieš išeinant iš saugių namų.

John Wiseman teigia, kad išlikimas yra menas nežūti. Kai kurie knygoje išdėstyti patarimai gali šokiruoti. Juk ne kiekvienas yra pasirengęs medžioti. Tačiau autorius primena, kad visi jie yra skirti ne pramogai, o tiems momentams, kuomet iš tiesų reikia kovoti dėl savo gyvybės ir daryti viską, kad tik išgyventume.

„Išlikimo vadovas: kaip išgyventi laukinėje gamtoje, bet kokiame klimate, sausumoje ar vandenyje“ išmokys kaip nepalankiomis sąlygomis išsaugoti savo sveikatą ir padėti gydytis kitiems.

John Wiseman pataria ir kaip pasirengti paprastam žygiui. Pasak jo, būtina įvertinti, kiek laiko būsite gamtoje, kiek reikia maisto, ar jūsų drabužiai tinkami, kokių medikamentų reikėtų pasiimti. Tokie sąrašai paprastą išvyką gerokai palengvins, o patekus į bėdą gali išgelbėti gyvybę.

Knygoje skaitytojai ras ir iliustracijų, pvz., kaip atrodo būtiniausias daiktų rinkinukas. Kai kurie patarimai gali nustebinti, pvz., John Wiseman rekomenduoja pasiimti lajinę žvakę, kuri be pagrindinės savo paskirties dar gali būti suvalgyta ar panaudota vietoje riebalų kepimui. Toks daiktas kaip prezervatyvas užima labai mažai vietos, bet gali būti panaudotas kaip indas vandeniui. Ir čia vos keli įdomesni patarimai – knyga apima platų spektrą temų, kurias perskaitę būsite pasirengę išgyventi bet kokiomis sąlygomis.

John Wiseman buvęs specialiųjų pajėgų karys. Šiuo metu jis dirba išgyvenimo konsultantu, veda televizijos laidas bei rašo knygas. Autoriaus bibliografijoje – dešimt patarimų knygų.